HEM ÇALIŞANA HEM DE İŞVERENE DESTEK VAR

21 Şubat 2017
HEM ÇALIŞANA HEM DE İŞVERENE DESTEK VAR

MESLEKİ EĞİTİM VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE HEM ÇALIŞANA HEM DE İŞVERENE DESTEK VAR

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle 01.02.2017 tarihinden itibaren İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından işe alınanlar için artı bir istihdam desteği sağlanacağını ifade etti.

Her işçi için yılsonuna kadar aylık 773 lira devlet desteği

Artı istihdam desteği ile devletin,çalışanların bir yıl süre ile asgari ücret üzerinden SGK prim, işsizlik fonu kesintileri ve vergilerini karşılayacağını söyleyen Başkan Saka, “Uygulanacak desteklerle birlikte bir işçinin işverene maliyeti, yılsonuna kadar aylık 2 bin 88 liradan 1,314 liraya çekilmiş olacak” dedi.

İşbaşı eğitim ile 500 bin kişiye istihdam imkanı öngörülüyor

Destek kapsamında işbaşı eğitimi ile de bir çok kişiye istihdam imkanının sağlanacağını vurgulayan Saka, “İşbaşı eğitimi süresince kişilerin maaşları devlet tarafından ödenecek ve eğitim sonunda kalıcı istihdam olur ise bu kişiler artı istihdam sayılıp tüm vergi ve primlerini 9 ay boyunca devlet ödeyecek. Ayrıca, üniversiteden yeni mezun olanların istihdam edilmesi halinde bir yıl boyunca bu çalışanların ücretinin yüzde 50’sini devlet karşılayacak” diye konuştu.

İŞKUR yetkilileri her Perşembe ALTO’da

İstihdam paketi kapsamında devlet teşvikleri noktasında Oda olarak üyelerine her türlü desteği vereceklerini belirten Saka, “Proje kapsamında İŞKUR yetkilileri her hafta Perşembe günleri Odamızda İŞKUR hizmetleri hakkında bilgi verecek. Üyelerimiz, iş arayanların istihdamını ve işverenlerin de ihtiyaç duydukları nitelikli iş gücünün temin edilmesini amaçlayan bu proje ve diğer hizmetler hakkında bilgi almak için İŞKUR yetkililerini Odamızda ziyaret edebilirler” dedi.

 

 

Reklam

HEM ÇALIŞANA HEM DE İŞVERENE DESTEK VAR Haberine Ait Etiketler

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.