Altınyol’da hızlı çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Altınyol Turan bölgesinde yola düşen kaya parçalarının ardından benzer bir olayın yaşanmaması için önlem aldı. Dağın yamacındaki kaya yüzeyler püskürtme betonla kaplanarak yolun g...

Özgürses Gazetesi
12:53 -
Abone ol
Altınyol’da hızlı çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Altınyol Turan bölgesinde yola düşen kaya parçalarının ardından benzer bir olayın yaşanmaması için önlem aldı. Dağın yamacındaki kaya yüzeyler püskürtme betonla kaplanarak yolun güvenliği sağlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen Salı günü aşırı yağışların etkisiyle Altınyol Turan bölgesinde dağ yamacından koparak yola düşen kaya parçalarını kaldırarak yolun trafiğe açılmasını sağladı. Benzer bir olayın yaşanmaması için hızla harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleriyle birlikte yamaçta tehlike arz edecek taşları kaldırdı, kaya yüzeylerini temizledi. Olası bir kaya yuvarlanmasının önüne geçmek için kaya yüzeylerini betonla kapladı. Püskürtme beton tekniğiyle yapılan çalışma sonrasında Altınyol’un güvenliği sağlanmış oldu.