BERGAMA DOĞALGAZ’A KAVUŞTU

BERGAMA’DA DOĞALGAZ ABONE MERKEZİ AÇILDI İzmir’de doğalgazın dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, 12’inci abone merkezini Bergama’da açtı. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ilk doğalgaz abonesi oldu.

Özgürses Gazetesi
12:06 -
Abone ol
BERGAMA DOĞALGAZ’A KAVUŞTU

BERGAMA’DA DOĞALGAZ ABONE MERKEZİ AÇILDI

İzmir’de doğalgazın dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, 12’inci abone merkezini Bergama’da açtı. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ilk doğalgaz abonesi oldu.

Maltepe Mahallesi, Bülent Ecevit Caddesi’nde yapılan açılış törenine Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir, belediye ve İzmir Doğalgaz çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İTİBARIYLA GAZ GELMİŞ OLACAK”

Açılış töreninde bir konuşma yapan İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, doğalgazın çevreci, ucuz ve konforlu olma özellikleriyle diğer enerji türlerine göre oldukça avantajlı olduğunu belirtti. Yetik; “Lisans alanımız içerisinde doğalgaz ağlarımızı her geçen gün genişletiyoruz. Bergama ilçemiz, abone merkezi açtığımız 12’inci, doğalgazı ulaştırdığımız 21’inci ilçe ve Bergama’ya önümüzdeki hafta itibarıyla gaz gelmiş olacak. Yaklaşık 6 mahallede faaliyet gösterdik. Merkezimiz başta Bergama ve Kınık olmak üzere tüm abonelerimize hizmet verecek. Doğalgazın ısınma, sıcak su ve mutfak kullanımında sağladığı konfor ve ekonomik özelliğiyle kısa sürede Bergamalıların tercih ettiği enerji türü olacağına inanıyorum. Başkanımız Sayın Mehmet Gönenç’e çalışmalarımıza gösterdikleri ilgi ve katkı için teşekkür ediyorum” dedi.

EKONOMİK VE ÇEVRECİ YATIRIM

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise; “Bergama çok kısa bir süre içerisinde doğalgaz ile tanışacak. Biliyorsunuz Bergama’da Bayatlı Bölgesi jeotermal enerjiyle ısıtılıyor. Son derece ekonomik ve çevreci bir yatırım. Doğalgaz ile birlikte Bergama’nın genelinde temiz ve çevreci bir yatırıma sahip olacağız. Doğalgazın ilçemize gelmesi, yeni iş alanları yaratması, vatandaşlarımızın çok yönlü faydalanabilecekleri bir enerji kaynağı olması bakımından son derece önemlidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Törenin ardından Başkan Gönenç, Bergama’nın ilk doğalgaz abonesi oldu. Yapılan açıklamada gerekli işlem ve bilgi için vatandaşların Maltepe Mahallesi, Bülent Ecevit Caddesi, No 8/6 adresinde açılan abonelik merkezine başvurabilecekleri belirtildi.