Reklam
Reklam

ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ LOGİTRANS FUARINA ÇIKARTMA YAPTI

ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ LOGİTRANS FUARINA ÇIKARTMA YAPTI
Reklam

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) üye firmaları Ege Gübre Limanı, Nemport ve Alkon Lojistik ile birlikte Uluslararası boyutta Türkiye’de düzenlenen en önemli lojistik fuarı olma özelliği taşıyan ve 17 ülkeden 200’e yakın katılımcının olduğu Logitrans Lojistik Fuarına katıldı.

Aliağa Ticaret Odası’nın, Aliağa liman ve lojistik sektörünün önde gelen firmaları ile katıldığı ve 14 bin civarında katılımcının geldiği fuarda katılımcılar, hem Aliağa’nın lojistik gelişimini ortaya koydular hem de ikili görüşmelerle yeni müşterilerle işbirliği fırsatı yakaladılar.

‘Aliağa’nın lojistik potansiyelini ortaya koymak için yoğun çaba sarf ediyoruz’

Üyeleri ile birlikte uluslararası bir etkinlik kazanmak için yoğun mesai harcadıklarını ve bu noktada fuar organizasyonlarının önemli olduğunu ifade eden Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “2010 yılından bu yana Aliağa’da liman ve lojistik sektörlerinin gelişimine ve tanıtımına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz zirvelerle sektör sorunlarının çözümüne yönelik bakanlık yetkilileri, gemi acenteleri ve lojistik firmaları ile sorunlara yönelik toplantılar düzenledik, düzenlemeye devam ediyoruz. Bu toplantıların sonuçlarını, rapor haline getirerek ilgili kurum ve kuruluşlara ilettik. Bölgemizde bir lojistik köy kurulması çalışmalarımız için 2010 yılından itibaren Bremen, Hamburg ve Rotterdam’da bulunan lojistik köylere, inceleme gezileri yaptık ve bu geziler sonucunda da hazırladığımız raporlarla Aliağa’ya bir Lojistik Köy kurulması çalışmalarımız devam ediyor. Aliağa limanları, coğrafi yapısı ve ticaret hacmi ile doğal bir lojistik merkez durumunda. Aliağa Ticaret Odası olarak Aliağa’nın potansiyelini uluslararası organizasyonların içinde yer alarak ortaya koymak için yoğun çaba sarf ediyor, üyelerimizi de uluslararası organizasyonlarda tanıtmak için yoğun mesai harcıyoruz. İlk olarak 2011 yılında Logist Avrasya Fuarı ile başladığımız fuar maratonuna bu yıl beşinci kez katıldığımız, “Logitrans Uluslararası Lojistik ve Transport Fuarı” ile devam ettik. Aynı zamanda bu fuarda Türkiye’den katılım gösteren tek Oda olma özelliğine de sahibiz. Fuar oldukça verimli geçti. Fuarda yaptığımız tanıtımlar ve ikili görüşmeler ile işbirliği kurma olanakları elde ettik ve Aliağa’nın lojistik yapısını anlatmaya çalıştık. Başarılı da olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

‘Kurulan işbirlikleri ve yatırım planları bizi uluslararası etkinliklere katılmaya teşvik ediyor’

2018 yılı planlamasını da yaptıklarını ifade eden Başkan Saka, Oda olarak, katıldıkları etkinliklerden sonra bölgede yaşanan gelişmelerin bu tür organizasyonlara daha çok katılmaya kendilerini teşvik ettiğini söyledi. Başkan Saka ayrıca üyelerin organizasyonlar sonrası işbirliği kurmasının ve etkinliklerde Aliağa’nın tanıtılmasının ardından bazı yabancı yatırımcıların Aliağa’ya gelmelerinin ve yatırım kararı almış olmalarının bu tür organizasyonlara katılmanın önemini yansıttığını söyledi.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.