FOÇALI MUHTARLAR ‘‘MUHTARLAR GÜNÜ’’NÜ KUTLADI

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Foça’da düzenlenen kutlama programına; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça’da görev yapan 16 muhtar, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, meslek ve esnaf odaları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programda ilk olarak, Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
09:00 -
Abone ol
FOÇALI MUHTARLAR ‘‘MUHTARLAR GÜNÜ’’NÜ KUTLADI

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Foça’da düzenlenen kutlama programına; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça’da görev yapan 16 muhtar, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, meslek ve esnaf odaları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilk olarak, Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na Foça Muhtarları çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, Yeni Foça Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Mustafa Sabancı, Foçalı Muhtarlar adına konuşma yaptı.  Muhtarı Mustafa Sabancı, konuşmasında; ‘’19 Ekim gününü, Muhtarlar Günü olarak kabul eden devletimize şükranlarımızı arz ederiz. Bize verilen bu yüce görevi, gece gündüz demeden çalışarak yerine getirmekteyiz. Her zaman bize yakışır vaziyette, dün olduğu gibi bugün de görev aşkıyla çalışmaya devam etmekteyiz. Bu güzel günde siz değerli büyüklerime ve halkımıza şükranlarımı sunar, hayırlı günler dilerim’’ dedi.

Çelenk sunma töreninin ardından, Foça Belediyesi Karakum Plajı Tesisleri’nde öğle yemeği davetine geçildi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, 19 Ekim Muhtarlar Günü için yayınladığı mesajında; ‘‘Halkımızın sesi, soluğu ve mahallelerin belediyelerle gerçek bağı muhtarlarımızın emekleri yadsınamaz. Gece gündüz demeden halkın gerçek gücüdür muhtarlar! Muhtarlar Günü’nü kutlar; tüm muhtarlara başarılar diler, saygı ve sevgiler sunarım’’ dedi.