Reklam
Reklam

Türkiye’deki demokrasi coşkusu dünyaya örnek oluyor

20 Temmuz 2016
Türkiye’deki demokrasi coşkusu dünyaya örnek oluyor
Reklam

Sakarya, Dumlupınar ve Çanakkale ruhunu millet olarak tekrar yaşadık

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan TBMM’de yaptığı açıklamada darbe girişiminde bulunan vatan hainlerini sert sözlerle eleştirerek “Hainler duvara kötü çarptılar” dedi. Kalkan darbe girişimine karşı milletimizin birlik ve beraberliğinin dünyaya örnek olduğuna dikkat çekerek, “Darbeye karşı mücadele eden milletimizin içinde demokrasi aşkı ellerinde ise sadece şanlı Türk Bayrağımız vardı” dedi.

Hainler yanlışı, millet doğruyu yaptı

Kalkan, ülkemizin 15 Temmuz gecesi büyük bir demokrasi sınavını milli iradeye olan inancıyla verdiğine dikkat çekerek, “Ben Türkiye Cumhuriyetinde yaşanan bütün ihtilalleri gördüm. Ancak o dönemde biz halk olarak acemiymişiz buna karar verdim. Biz birbirimize kenetlendiğimizde birlik ve beraberliğimizle ortaya çıkan gücü bilmiyormuşuz. Rahmetli Menderes’i düşünün eğer ki o ve diğer ihtilallerde halk olarak gücümüzü koyabilseydik Adnan Menderes asılmazdı. Ama biz bilemedik… Bu acemi hainlerde planlarını eksik yaptı bizde millet olarak doğruyu yaptık. Doğruda milletimizin varlığı oldu” diye konuştu.

Liderini bulan milleti kimse durduramaz

Milletimizin bu başkaldırışın bundan sonra ihtilal yapmak gibi hedefi olan vesayetçilere büyük bir gözdağı olduğunu belirten Kalkan, “Bir milletin liderini bulduğunda durdurulamaz ve teslim alınamaz olduğunu anladılar. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye’de darbelerle susturulacak durdurulacak, millet yok, kendini tankların önüne atıp darbeleri durduran millet var” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız oyunu milletimizin desteği ile bozmuştur

Alçak terör örgütünün darbe girişimini oyun olarak görenlere de mesaj gönderen Kalkan, “Millet demokrasi ve devlete sahip çıkınca olayın oyun olduğunu düşünene zavallı zihinler kendilerini avutmaya çalışmasınlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimize diz çöktürmeyerek dimdik ayağa kaldırmış ve sokaklara çıkın talimatı vererek en büyük oyunu milletimizin desteği bozmuştur. Bu yüzden boşuna kem düşüncelere girerek beklenti içinde olmasınlar. Millet Cumhurbaşkanın ve devletin sahibidir. Bundan böylede iş başında ‘Ordu göreve’ diyecekleri darbeci bir ordu yoktur” ifadelerini kullandı.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.