Aliağa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Korteji

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yıl dönümü Aliağa’da çeşitli etkinlikler kutlandı. Aliağa’daki kutla...

Özgürses Gazetesi
12:00 -
Abone ol
Aliağa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Korteji

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yıl dönümü Aliağa’da çeşitli etkinlikler kutlandı.

Aliağa’daki kutlama programı sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda Aliağa Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA KORTEJİ

Kutlama etkinlikleri akşam saatlerinde Aliağa Motosiklet ve Bisiklet Spor Kulübü Derneği (ALMOD) öncülüğünde Pedalhane, Aliağa Motoart ve Ege Motosiklet Kulübü’nün katılımıyla gerçekleştirilen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Korteji” ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bisiklet tutkunları ile motosikletli gruplar Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi ve Hükümet Caddesi’nde 102. Yıl için kortej halinde sürüş yaptı. Etkinliğe Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli polislerde katıldı.

SU GÖSTERİLERİ İLGİYLE İZLENDİ

Sosyal mesafe, maske ve pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Etkinlik sonrasında gerçekleştirilen jetski ve fly board gösterileri organizasyona renk katarken gösteriler vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

PEDALHANE BİSİKLET KURUCUSU OSMAN ÖZCAN: “102.YILI SÜRÜŞ KORTEJİYLE KUTLADIK”

Anlamlı bir günde güzel bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden Pedalhane Bisiklet Kurucusu ve ALMOB Başkan Yardımcısı Osman Özcan, “Pedalhane ve ALMOB olarak Motoart ve Ege Motosiklet Kulübü’nün de katkılarıyla beraber 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yılını sürüş kortejiyle kutladık. Kısa bir tur gerçekleştirdik. Bizlere destek veren başta Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a, Aliağa Kaymakamımız Ömer Karaman’a ve İlçe Emniyet Müdürümüz Mehmet Balıkçıoğlu’na çok teşekkür ederiz” dedi.