BAŞKAN KAMİL ÖNAL “SEKTÖRÜMÜZE ATILAN ÇİRKİN İFTİRAYI KINIYOR, HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATIYORUZ”

Aliağa Belediye Meclisinin dün yapılan oturumunda Aliağa CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül aynı toplantıda Aliağa’daki gemi söküm sektöründen “uyuşturucu trafiğinin durağı” şeklinde söz etmesi 2.500 çalışanı olan se...

Özgürses Gazetesi
01:20 -
Abone ol
BAŞKAN KAMİL ÖNAL “SEKTÖRÜMÜZE ATILAN ÇİRKİN İFTİRAYI KINIYOR, HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATIYORUZ”

Aliağa Belediye Meclisinin dün yapılan oturumunda Aliağa CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül aynı toplantıda Aliağa’daki gemi söküm sektöründen “uyuşturucu trafiğinin durağı” şeklinde söz etmesi 2.500 çalışanı olan sektörün tepkisine neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Kamil ÖNAL, CHP Belediye Meclis Grup Sözcüsü şahıs hakkında Aliağa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hukuki süreci başlatacaklarını belirtti.

Başkan Önal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de 1977 yılından bu yana Aliağamız da faaliyet gösteren Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri olarak Gemi söküm tesislerimizde ekonomik ömrünü doldurmuş gemileri sökerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız. Geri kazanım ve çevreci faaliyet alanı olan Sektörümüzde doğrudan 2.500 işçi çalışmaktadır. Yan sanayi ile birlikte sektörümüz en az 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Son günlerde sektörümüze karşı organize bir şekilde olduğu açıkça görünen bir karalama kampanyası yürütülmektedir. Bu karalama kampanyasının son örneği Aliağa Belediye Meclisinin 19 Nisan 2024 tarihindeki oturumunda CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül adlı şahıs tarafından çirkin bir iftira ortaya atılmıştır. Söz konusu şahıs sorumsuzca sektörümüzün uyuşturucu trafiğinin durağı olduğu iftirasını atmıştır.

23 şirketimiz ve 2.500 çalışanımızı zan altında bırakan, Aliağa’mızın adını kötüleyen çirkin ve yalan ve iftirayı Aliağa Belediye Meclisinde dillendiren CHP Meclis Grup Sözcüsünü kınıyoruz. 1977 yılından bu yana Aliağa ve Türkiye için çalışan Gemi Söküm sektörümüzü hiç kimse bu tür iftiralarla leke süremez; çirkin, sorumsuz, küçük siyasi hesaplarına alet etmeye çalışamaz.

Bu yalan ve iftiralar, atılan çamurlar sektörümüze de, çalışanlarımıza da bulaşmaz. Çirkin siyasi hesaplarınızı Sektörümüzden, binlerce çalışanımızdan uzak tutun. Yalan siyaset, karalama ve çirkin iftiraların söz konusu Meclis üyesine ve mensup olduğu partisine de bir faydası olmayacağını hatırlatmak isteriz.

Buradan Aliağa Kamuoyuna, Sektörümüzü oluşturan kuruluşlara ve tüm sektör çalışanlarımıza duyururuz ki; Aliağa’mız, sektörümüz ve ülkemiz için çirkin emeller besleyenlere karşı hukuk mücadelemiz sürecek.

Sektörümüze yönelik karalama kampanyasının bir parçası olan çirkin iftirayı esefle kınıyoruz. 22 Nisan 2024 Pazartesi günü söz konusu iftirayı dile getiren CHP Belediye Meclis Grup Sözcüsü şahıs hakkında Aliağa Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hukuki süreci başlatacağız.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamil ÖNAL

Başkan

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği