Hakan Koştu “Bergama Zeytin Parkla Güzelleşecek”   

Cumhur ittifakı Bergama Belediye Başkan adayı Hakan Koştu, Bergama şehir merkezindeki Vakıf zeytinliklerini betonarme kullanmadan düzenleyip güzelleştirerek Zeytin Park’ı halkın kullanımına açacaklarını söyledi. İlçe merkezinin ortasında kalan Adnan Menderes Bulvarının sağında 3.

Özgürses Gazetesi
10:01 -
Hakan Koştu “Bergama Zeytin Parkla Güzelleşecek”   

Cumhur ittifakı Bergama Belediye Başkan adayı Hakan Koştu, Bergama şehir merkezindeki Vakıf zeytinliklerini betonarme kullanmadan düzenleyip güzelleştirerek Zeytin Park’ı halkın kullanımına açacaklarını söyledi.

İlçe merkezinin ortasında kalan Adnan Menderes Bulvarının sağında 3.67 m2, karşı kısmında 2,5 hektar ve Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Lisesi arka kısmında bulunan Vakıflara ait Zeytinlikleri düzenleyerek ‘Zeytin Park’ adıyla halkın kullanımına açacakları belirtti.

 Şehrin tam ortasında ilçenin Akciğerini oluşturan Vakıf Zeytinliklerinin yıllardır bakımsız, ıssız ve karanlık görünümü ile halkın korkulu rüyası olduğunu dile getiren Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan adayı Hakan Koştu,  bu alanda yapacakları düzenlemeyle ilgili Bergamalılara şu açıklamada bulundu. “Görevi devraldığımızda Vakıf zeytinliklerimizi Adnan Menderes Bulvarı ile bütünleştirerek halkımızın yararlanacağı muhteşem Zeytin Park yeşil alan olarak düzenleyeceğiz. Bu alanlarda yapılacak düzenlemelerde, çocuk parkları,  halka açık gece ve gündüz aileleriyle oturabilecekleri dinlenme grupları, küçük çay bahçeleri oluşturacak en önemlisi de bu alanları ışıklandıracağız” dedi. Hakan Koştu, Vakıf Zeytinlikleri olarak bilinen arazilerin yeni çevre yolunun tamamlanmasıyla şuan ağır vasıta araçların da geçtiği ve büyük tehlike arz eden Adnan Menderes Bulvarının aynı düzenleme için de yeniden ele alınacağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Adnan Menderes Caddesi, Vakıf Zeytinliklerini düzenleme projesi kapsamında yeniden ele alınacak. Bu güzergâhta yaya kaldırımları bisiklet yolları yer alacak. Halkımızın şu an yoğun bir şekilde kullandığı Adanan Menderes Bulvarı, trafik açısından büyük tehlike arz etmektedir. Bu tehlikeler ortadan kalkacak. Aynı zaman da Vakıf Zeytinlikleri ile Bulvar bütünleşerek modern yeşil alanlar olarak halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.