İŞVERENLERE DEVLET DESTEKLERİ

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle 01.02.

Özgürses Gazetesi
11:46 -
Abone ol
İŞVERENLERE DEVLET DESTEKLERİ

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle 01.02.2017 tarihinden itibaren İşkur’a kayıtlı işsizler arasından işe alınanlar için artı bir istihdam desteği sağlanacağına değindi.

Devlet artı istihdam desteği ile, işçilerin bir yıl süre asgari ücret üzerinden SGK prim, işsizlik fonu kesintileri ve vergilerini karşılayacak. Böylece bir işçinin işverene maliyetinin aylık 2.088 TL’den 1.314 TL’ye ineceğini söyleyen Ürper, işbaşı eğitim ile de bir çok kişiye de istihdam imkanı sağlanacağının altını çizdi.Ayrıca Fikret Ürper, 3 Aylık İşbaşı Eğitimi süresince kişilerin maaşları devlet tarafından karşılanarak, eğitim bitiminde kalıcı bir istihdam sağlanırsa bu kişilerin artı istihdam sayılarak tüm vergi ve primlerinin 9 ay boyunca devlet tarafından ödeneceğini, üniversiteden yeni mezun olanların istihdam edilmesi halinde bir yıl boyunca bu çalışanların ücretinin %50’sini devletin karşılayacağının bilgisini verdi.