TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ ALİAĞA ŞUBESİ 24. YAŞINI KUTLADI

İzmir’in Aliağa İlçesinde 24 yıldır faaliyetlerini sürdüren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aliağa Şubesi 24’üncü yaşını yeni merkez binasının açılışı ile kutladı.   ALİAĞA ŞUBESİ 24 YAŞINDA Bugüne kadar yardıma muhtaç birçok aileye çeşitli yardımda bulunan ve başarılı öğrencilere de burs imkânı sağlayan Aliağa Şubesinin Başkanı Dilek Gülboy,  yeni dernek binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şubemizi 24 Ekim 1991 yılında Aliağa’da faaliyete geçirdik.

Özgürses Gazetesi
04:31 -
TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ ALİAĞA ŞUBESİ 24. YAŞINI KUTLADI

İzmir’in Aliağa İlçesinde 24 yıldır faaliyetlerini sürdüren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aliağa Şubesi 24’üncü yaşını yeni merkez binasının açılışı ile kutladı.

 

ALİAĞA ŞUBESİ 24 YAŞINDA

Bugüne kadar yardıma muhtaç birçok aileye çeşitli yardımda bulunan ve başarılı öğrencilere de burs imkânı sağlayan Aliağa Şubesinin Başkanı Dilek Gülboy,  yeni dernek binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şubemizi 24 Ekim 1991 yılında Aliağa’da faaliyete geçirdik. 1928 yılında kurulan Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin Türkiye genelinde kuruluşunun 87. Yılını, Aliağa Şubemizin ise 24’üncü yaşını kutluyoruz. Bu bağlamda Derneğimizin yeni ofisinin açılışını da bugüne denk getirdik.”

 

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BURS İMKÂNI

24 yıldır her türlü  sosyal yardımlaşma faaliyetinin içerisinde aktif olarak görev aldıklarını sözlerine ekleyen Başkan Gülboy, “Derneğimiz 128 kişilik üye sayısına sahip. Faaliyetlerimizden en önemlisi eğitime yaptığımız yardımlardır. Bu kapsamda birçok başarılı öğrenciye burs yardımlarında bulunuyoruz. Burs verdiğimiz öğrencilerin sayısı her yıl artarak devam ediyor. Bunun dışında Ramazan ayında erzak yardımlarında bulunuyoruz. Ayrıca derneğimizin bünyesinde çini kursu da vermekteyiz. Kısa bir süre önce dernek olarak Aliağa’da huzur evi yapılması konusunda imza kampanyası başlattık. Aliağamıza faydalı işler yapmak için buradayız” diye konuştu.