İZMİR, EMITT 2015 TURİZM FUARI İÇİN HAZIR

İzmir, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan 19.EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı için hazırlıklarını tamamladı.

Özgürses Gazetesi
03:25 -
İZMİR, EMITT 2015 TURİZM FUARI İÇİN HAZIR

İzmir, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan 19.EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı için hazırlıklarını tamamladı. İzmir Valisi ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak başkanlığındaki heyetle önemli turizm fuarlarından biri olan EMITT 2015’e katılım sağlanacak. Heyette İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Dikili Belediyesi, Karaburun Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Selçuk Ticaret Odası, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve SKAL yetkilileri bulunuyor. İZKA tarafından hazırlatılan ortak İzmir standında turizm sektörü İzmir tanıtımı yapacak. EMITT Fuarı’na katılım için ilgili kurum, kuruluş ve sektör temsilcilerine davet gönderilmiş katılım sağlayabilecek temsilcilerle toplantılar düzenlenerek fuara hazırlık yapılmıştı.

İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak “Türkiye’de Doğu Akdeniz bölgesinin en büyük fuarlarından biri olan ve dünyanın önemli turizm fuarlarından biri olan EMITT’ in yapılıyor olmasını çok önemsiyoruz. Fuara, İZKA’nın temin etmiş olduğu İzmir standı altında yerel yönetim, sivil toplum ve özel sektör temsilcileri ile birlikte katılıyoruz. İzmir’i ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerine anlatacağız” dedi.

İstanbul /TUYAP- Büyükçekmece fuar alanında 19. kez düzenlenecek olan EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 65.000 metrekarede, 12 ayrı salonda 70’in üzerinde ülkeden 4500’den fazla firmanın katılımıyla bir ilke imza atmış olacak. Geçen yıl 63.230’u turizm profesyoneli olmak üzere 136.730 ziyaretçi tarafından gezilen Türkiye ve Doğu Akdeniz turizminin en büyük buluşmasının gerçekleştirileceği EMITT fuarına 36 bölgesel birlik ve dernek destek sağlıyor.