Delican Bakırçay Havzası’nda ki ziyaretlerini tamamladı

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ilçe ziyaretlerine Aliağa, Menemen, Çiğli ve Karşıyaka ile devam etti. AK Parti İzmir 5’inci Olağan İl Kongresi öncesi ilçe ziyaretlerinde ilçelerde partililerle bir araya gelen Delican, “İzmir’de biz hep gönülleri fethetmeye geldik dedik.

Özgürses Gazetesi
03:18 -
Delican Bakırçay Havzası’nda ki ziyaretlerini tamamladı

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ilçe ziyaretlerine Aliağa, Menemen, Çiğli ve Karşıyaka ile devam etti.

AK Parti İzmir 5’inci Olağan İl Kongresi öncesi ilçe ziyaretlerinde ilçelerde partililerle bir araya gelen Delican, “İzmir’de biz hep gönülleri fethetmeye geldik dedik. Teşkilatlara da her zaman gidip kendilerini anlatmalarını söylüyorum. AK Parti’nin erdemlerinin anlatılmasını belirtiyorum. Bizler kendimizi anlattığımızda halkımız bizlere teveccüh gösterecektir” dedi. Milletvekili adaylarının belirlenmesinde teşkilat vurgusu yapan Delican, kadınları ve gençleri siyaset yapmaya davet etti.

Teşkilat içerisindeki arkadaşlarımızın görev almasını isteriz

İzmir’in kendi içerisinde potansiyeli olan bir kent olduğuna dikkat çeken Delican, “Milletvekili adaylarının belirlenmesinde tabi ki kendi içimizden adaylar olmasını isteriz. Ama İzmir dışından da Binali Yıldırım gibi İzmir’i sahiplenen, etkin, çalışkan İzmir’in ağabeyi olan bir büyüğümüze de asla hayır demeyiz. Partimizin dinamikleri, İzmir’in dinamikleriyle birleştiği zaman çok güzel bir sinerji yaratıyor. Teşkilatın içinden milletvekilleri olması en çok istediğimizdir. Ben de teşkilatçı bir il başkanı olarak, teşkilat içindeki arkadaşlarımın milletvekili olmasını isterim. Bu konuda emekler veriyor, İzmir’in sorunlarını biliyorlar. Bunların değerlendirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kadınları, gençleri siyasete davet etti

Kadınların AK Parti’de siyaset yapmasının şimdiki Cumhurbaşkanımız ve partimizin eski Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olduğunu belirten Delican, “Benim yönetimimde 15 kadın var. Ben bu çizgiyi korumaya devam edeceğim. Kadın Kollarımızda ilçe kongrelerini tamamlıyor onlarda da değişiklikler yapılıyor. Siyasi partiler çok canlı organizmalar. AK Parti bu siyasi partiler arasında en ve en hareketli olanı. Bizim kadın sayımız şimdiki Cumhurbaşkanımızın genel başkanken bıraktığı bir emanet. Türkiye’de kadınlar hep siyasetten uzak tutuldu. Kadınlar aldığı kararlardan kolay kolay vazgeçmezler. Erkek hegemonyası kadını bir şekilde kadını siyasetten uzaklaştırdı. Sayın Cumhurbaşkanımız o dönem bunu gördü ve kadınları siyasete davet etti” ifadelerini kullandı.