Menemen Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı

Kayseri’de düzenlenen hain saldırıda şehit olan Piyade Er Serdar Amak, baba ocağı Menemen’de son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Kayseri Tugay Komutanlığı’ndan dün sabah çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bombalı saldırıda şehit düşen Piyade Er Serdar Amak için Menemen’de cenaze töreni düzenlendi.

Özgürses Gazetesi
10:54 -
Menemen Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı

Kayseri’de düzenlenen hain saldırıda şehit olan Piyade Er Serdar Amak, baba ocağı Menemen’de son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.

Kayseri Tugay Komutanlığı’ndan dün sabah çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bombalı saldırıda şehit düşen Piyade Er Serdar Amak için Menemen’de cenaze töreni düzenlendi. Şehit Serdar Amak’ın (20) naaşı, Menemen Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Lise Yolu’ndaki Yeni Camii’ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına şehidin babası Arif Amak, kardeşleri, yakınları, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti İzmir Milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya ve Hamza Dağ, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Musa Çam, Aytun Çıray, Özcan Purçu, MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Koçyiğit, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve İlçe Belediye Başkanları, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Şehit ailesiyle birlikte, Şehidin cenazesinin önünde nöbet tutan tören mangasındaki askerler ve vatandaşlar da gözyaşı döktü. Tekbirlerin getirildiği, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganının atıldığı cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınan Şehit Serdar Amak’ın cenazesi, daha sonra top arabasına konuldu. Şehit Serdar Amak’ın naaşı, Devrim Şehidi Mustafa Fehmi Kubilay’ın Anıtı yanındaki Menemen Garnizon Şehitliği’nde dualar eşliğinde toprağa verildi.

Şehit babası Arif Amak’a sarılarak başsağlığı dileyen  Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kayseri’de 14 Mehmetçiğimizin şehit düştüğü hain saldırıyı kınayarak; Türk milletine en acı günlerinden birini yaşatan kalleşçe saldırıyı kınıyor, vatanı için şehit düşen Türk milletinin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Tarih boyunca bu milletin önünü kesmek ve kendi planlarını uygulamaya koymak isteyenlerin yaptıkları her çaba aslında milletimizi birbirine daha da kenetlemiş ve bağlamıştır. Bize bu büyük acıları yaşatanlar şunu iyi bilmelidir ki; yurdumuzun bölünmez ve sarsılmaz bütünlüğüne el uzatanlar, amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar” dedi.

foto-1