BERTO’DA OTO ALIM-SATIM MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa istinaden çıkarılan tebliğler ile zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Bergama Ticaret Odası ve TOBB-Meybem iş birliği ile yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz 3 gün boyunca toplamda 37 adayın katıldığı sınavlar, Meybem yetkilisi Hakan Yıldırım gözetiminde 3 gün boyunca yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
03:45 -
Abone ol
BERTO’DA OTO ALIM-SATIM MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa istinaden çıkarılan tebliğler ile zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları Bergama Ticaret Odası ve TOBB-Meybem iş birliği ile yapılmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz 3 gün boyunca toplamda 37 adayın katıldığı sınavlar, Meybem yetkilisi Hakan Yıldırım gözetiminde 3 gün boyunca yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Hazırlanan test sorularıyla adayların mesleklerine ilişkin teknik bilgileri ölçülürken, uygulama sınavları ile de motorlu araç alım-satım işlemleriyle pratik yapma fırsatı buldular.