Reklam
Reklam

BU KONFERANS KAÇMAZ

19 Kasım 2014
BU KONFERANS KAÇMAZ
Reklam

Aliağa Belediyesi eğitim projesi kapsamında TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sistemi hakkında bilgilendirme konferansı düzenleyecek. 22 Kasım 2014 Cumartesi günü saat 14.00’da Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan konferansa, eğitim ve kariyer danışmanı Oktay Aydın konuşmacı olarak katılacak.

TEOG HAKKINDA BİLİNMEYENLER BU KONFERANSTA

Aydın, katılımın ücretsiz olacağı konferansta 8.sınıf öğrencilerine, öğretmenlere ve velilere TEOG hakkında bilinmeyenleri, sınavda başarılı olabilmenin tüyolarını verecek.

 

KUTU KUTU

TEMEL EĞİTİMDEN ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) NEDİR?

Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kaldırılmasının ardından, açılımı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş olan kısa adı TEOG SBS’nin yerini aldı. Bu yeni sistemin asıl amacı, öğrencinin başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirleniyor. SBS’ye göre en temel farklılık bu yönde olduğu belirtiliyor. Buna göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) şu şekilde belirlenecek, Merkezi Yazılı Sınavlar (tabii ki kısaltması, MYS) ve Yılsonu Başarı Puanı (YBP) ile birlikte öğrencinin yerleştirme puanıyla ortaya çıkacak. Sınavlara ise farklı bir formatta devam edilirken, 2013-2014 eğitim yılında, sadece 8. sınıflar 6 temel dersten merkezi bir sınava tabi tutuldu. Bu temel dersler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil. Öğrenciler kendi okulların sınava giriyor ancak öğretmenler çalıştıkları okuldan farklı okullarda sınava giriyor.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.