ALİAĞA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Aliağa Belediyesi’ne ait hizmet araçları, kış mevsiminde karşılaşılabilecek risklere karşı bakım ve onarıma alındı. Bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi veren Aliağa Belediyesi İşletme Müdürü Erdem Uslu, Aliağalı araç sürücülerine de tavsiyelerde bulundu.

Özgürses Gazetesi
01:33 -
Abone ol
ALİAĞA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Aliağa Belediyesi’ne ait hizmet araçları, kış mevsiminde karşılaşılabilecek risklere karşı bakım ve onarıma alındı. Bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi veren Aliağa Belediyesi İşletme Müdürü Erdem Uslu, Aliağalı araç sürücülerine de tavsiyelerde bulundu.

151 ARAÇ HİZMET VERİYOR

Aliağa Belediyesinin araç filosunda toplamda 151 adet olmak üzere;  32 adet kamyon,  27 adet pikap kamyonet, 5 adet minibüs,  12  adet otobüs, 10 adet traktör, 1 adet ambulans, 1 adet itfaiye, 15 adet motosiklet , 21 adet iş makinesi ve 6 adet acil hizmet aracı bulunduğunu ve  mevcut 151 araçtan 133 aracın faal olarak hizmet verdiğini  belirten Aliağa Belediyesi İşletme Müdürü Erdem Uslu, Aliağa Belediyesine ait hizmet araçlarının  periyodik bakım onarımını ve araçların  belirli kilometrelerinde yapılması zorunlu parça değişimlerinin kendi atölyelerinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediye bünyesinde hizmet veren araçların birer kamu malı olduğuna dikkat çeken Erdem Uslu, araçların kasko ve trafik sigortaları ile birlikte egzoz muayenelerin de düzenli olarak yapıldığını belirtti.

DIŞA BAĞIMLI OLMADAN MEVCUT İMKANLARLA HİZMET VERİLİYOR

Bütünşehir yasası kapsamında kapatılan Şakran ve Helvacı Belde Belediyelerinin Aliağa’ya bağlanmasıyla birlikte Aliağa Belediyesinin yaklaşık 270 kilometrekarelik bir alana hizmet vermeye başladığını ve araç filosunda sayının arttığını ifade eden Erdem Uslu şunları söyledi: “İşletme müdürlüğü 1 ocak 2013 yılında fiili olarak görevine başlamış olup bünyesinde; idari işler birimi, teknik işler ve atölyeler birimi, isletme ve ulaştırma birimi olarak faaliyetini sürdürmektedir. Müdürlüğümüz birimlerinden, atölyeler ve teknik işler birimi belediyemiz bünyesinde yer alan bütün araç ve iş makineleri bakım ve onarımı yedek parça ikmallerini gerçekleştirmekteyiz. Akaryakıt, yağ, lastik, yedek parça gibi ikmalleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Atölyemizin imkan ve kabiliyetleri dahilinde, mümkün olduğu kadar dışa bağımlılıktan kurtularak, kendi bünyemizde gerçekleştirmeye çalıştığımız bu faaliyetleri yetersiz kaldığımız durumlarda ancak dışarıda yaptırmaktayız. Belediyemiz bünyesinde 151  adet araç ve iş makinesi bulunup görev yapmaktadır. Bu araçların bakım ve onarım fenni muayenesi, sigortası ve tescil işlemleri tarafımızdan yürütülmektedir. İçinde bulunduğumuz kasım ayı nedeniyle araçlarımızın şu an kış bakımı yapılmaktadır. Kış bakımı adı altında lastik bakımı, yağ bakımı, antifriz değişimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yine müdürlüğümüz bünyesinde bulunan işletme ve ulaştırma birimi belediyemiz bünyesinde bulunan araç talepleriyle ilgili özellikle en başta resmi kurum ve kuruluşlar, birlik, dernekler ve şahsi vatandaşların müracaatları yoluyla ve belediyemizin imkan ve olanakları çerçevesinde gerçekleştirebileceğimiz görevleri planlama yapıp, yerine getirmektedir. Ayrıca belediyemizin kendi içindeki faaliyetlerinde müdürlüklerden gelen araç taleplerini eksiksiz olarak yerine getirmektedir.”

 

ALİAĞALI ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE ÖNERİ

Aliağalı vatandaşlara da araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Erdem Uslu, “Kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde vatandaşlarımıza da araçlarını bakımlarını eksiksiz olarak yerine getirmelerini öneriyorum. Özellikle kış mevsiminde yağ, antifriz ve lastik bakımları çok önemlidir, elzemdir. Zira Aliağa’da her gün daha kalabalık ve daha yoğun trafik olduğu için kazaları hassas hale gelmiş durumdadır. Vatandaşlarımızın daha dikkatli olması gerekir. Özellikle de fenni muayene ve sigorta işlemlerinin önemini vurgulamak isterim” diye konuştu.