“ÇÖP BENİM DEĞİL AMA AYVALIK BENİM”

18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Ayvalık Belediyesi, Kent Konseyi ve TEMA'nın öncülüğünde "Çöp Benim Değil Ama Ayvalık Benim" sloganıyla Talatpaşa Caddesi'nde farkındalık organizasyonu yapıldı. Caddede iki gün boyunca izmar...

Özgürses Gazetesi
12:09 -
Abone ol
“ÇÖP BENİM DEĞİL AMA AYVALIK BENİM”

18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Ayvalık Belediyesi, Kent Konseyi ve TEMA’nın öncülüğünde “Çöp Benim Değil Ama Ayvalık Benim” sloganıyla Talatpaşa Caddesi’nde farkındalık organizasyonu yapıldı. Caddede iki gün boyunca izmaritler toplanmadı. Yaşanan kirlilik gözönüne serildi.

Talatpaşa Caddesi’ndeki temizlik çalışmalarına Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yanı sıra birim amirleri, siyasi parti, STK temsilcileri ve çevreci gönüllüleri de katıldı.

Talatpaşa Caddesi’nde farkındalık yaratmak amacıyla sigara izmariti temizliğine de katılan Başkan Ergin, “Ayvalık Belediyesi olarak temizlik konusunda son derece hassas çalışıyoruz. Çevreye duyarlı vatandaşlarımız da bu organizasyonda bizlere yardımcı oldu. Bir sigara izmariti yarım ton suyumuzu kirletmektedir ve dünyamız kül tablası değildir. Çevremizi kirletmeme bilincine sahip olduğumuzda gelecek nesillere yeşil, sağlıklı, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımız devam edecektir”dedi.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga