19 Mayıs Bergama’da törenle kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, kurtuluş mücadelesinin başladığı gün olan ve gazinin gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bergama’da törenlerle kutlandı. Hükümet Kon...

Özgürses Gazetesi
03:55 -
Abone ol
19 Mayıs Bergama’da törenle kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, kurtuluş mücadelesinin başladığı gün olan ve gazinin gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bergama’da törenlerle kutlandı.
Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlere Cumhuriyet Meydanı’nda coşku ile devam edildi.
Kutlama törenlerine Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tank Albay Adnan Aydın, protokol üyeleri, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemi ile gençlik adına yapılan konuşmaları öğrencilerin büyük emek vererek hazırlamış oldukları gösteriler içledi. Büyük alkış alan gösterileri, şiir ve kompozisyon okumaları, müzik dinletisi ve Halk Oyunları gösterileri izledi. Spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile tören son buldu.
BAŞKAN KOŞTU; “104 YILDIR AYNI RUH VE HEYECANLA 19 MAYIS’I KUTLUYORUZ”
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağanı, 19 Mayıs Bayramı’nı kutladı. Başkan Koştu, “Yarınlarımızın teminatı gençlerimize milletçe olan güvenimiz sonsuz. Ülkemiz, gençlerimizin omuzlarında daima yükselecek ve ilerleyecektir. Bundan hiç şüphem yoktur. Bizlerde şuan almış olduğumuz görevlerimizde hizmetlerimizi yaparken önceliğimizin hep gençlerimiz olmasına dikkat ediyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız projelerimizle inşallah gençlerimizle birlikte UNESCO Dünya Mirası Bergama’yı adına, büyüklüğüne yakışır şekilde inşa edeceğiz” dedi.
19 Mayıs’ın tüm milletimiz için bir uyanış, milli mücadelemizin başlangıcının habercisi olduğuna açıklamasında dikkat çeken Başkan Koştu, “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı o kutlu günün adıdır. 19 Mayıs, ulusumuzun bağımsızlığı için bir milat olmuştur. Kurtuluş mücadelemizin meşalesinin adı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümü ile Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum” dedi.