EKMEK SATIŞLARI TÜM MAHALLELERDE DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gereği, vatandaşların ekmek ihtiyacının karşılanması için fırın işletmeleri yasaktan muaf tutuldu. Sokağa çıkma yasağından muaf tutulan fırınlar, vatandaşların en temel ihtiyacı olan ekmek üretimine devam ederken üretilen ekmekler, fırın işletmelerinin personel ve araçlarıyla mahalle mahalle, vatandaşın kapısına götürülüyor.

Özgürses Gazetesi
03:29 -
Abone ol
EKMEK SATIŞLARI TÜM MAHALLELERDE DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gereği, vatandaşların ekmek ihtiyacının karşılanması için fırın işletmeleri yasaktan muaf tutuldu.

Sokağa çıkma yasağından muaf tutulan fırınlar, vatandaşların en temel ihtiyacı olan ekmek üretimine devam ederken üretilen ekmekler, fırın işletmelerinin personel ve araçlarıyla mahalle mahalle, vatandaşın kapısına götürülüyor.

Ekmek satışlarına Aliağa Belediye Zabıta Ekipleri de eşlik ediyor. Zabıta araçlarından yapılan anonslarla ekmek satışının yapıldığı duyuruluyor. Ekipler, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek ekmek alışverişinin yapılmasını sağlıyor.

Hijyen kurallarına uygun, sosyal mesafe gözetilerek yapılan satışlar bugün saat 17.00’ye kadar sürecek.