aliagasemtpazari.com’UN LİDERİ PATATES VE ÇİLEK OLDU

Türkiye tüm kurum ve kuruluşlarıyla koronavirüs salgını ile mücadelede adeta seferberlik ilan ederken, Aliağa Belediyesi de bu zorlu süreçte vatandaşlarına benzeri görülmemiş bir hizmetle destek oluyor. ‘Evde Kalın’ çağrılarının yinelendiği ve sokağa çıkma yasaklarının getirildiği bu zorlu süreçte, Aliağalıların temel gıda ürünlerine erişimi için ilginç bir belediyecilik modeli geliştiren Aliağa Belediyesi, semt pazarını vatandaşının evine taşıyor.

Özgürses Gazetesi
05:19 -
Abone ol
aliagasemtpazari.com’UN LİDERİ PATATES VE ÇİLEK OLDU

Türkiye tüm kurum ve kuruluşlarıyla koronavirüs salgını ile mücadelede adeta seferberlik ilan ederken, Aliağa Belediyesi de bu zorlu süreçte vatandaşlarına benzeri görülmemiş bir hizmetle destek oluyor.

‘Evde Kalın’ çağrılarının yinelendiği ve sokağa çıkma yasaklarının getirildiği bu zorlu süreçte, Aliağalıların temel gıda ürünlerine erişimi için ilginç bir belediyecilik modeli geliştiren Aliağa Belediyesi, semt pazarını vatandaşının evine taşıyor.

Semt pazarını, kurduğu aliagasemtpazari.com ile online ortama taşıyan Aliağa Belediyesi, virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların adeta imdadına yetişti. 9 Nisan günü hizmete açılan online semt pazarı, kısa sürede ulaştığı 52 bin ziyaretçi ile Aliağalıların en çok ziyaret ettiği web sayfası haline geldi.

aliagasemtpazari.com’UN LİDERİ PATATES VE ÇİLEK OLDU

Bir haftada 4 bin 213 siparişi vatandaşın evlerine kadar ulaştıran sistemde toplamda 20 bin kilogram sebze, meyve ve bakliyat siparişinden rekoru 1.710 kilogram ile patates kırarak online semt pazarının lideri oldu.

Sebze ve meyvelerin vatandaşlar tarafından kilo kilo sipariş edildiği online semt pazarında, patatesin rekorunu ise 1.234 kilogram ile mis kokulu taze çilekler takip ediyor.

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI

Alışveriş sepetlerini online ve güvenli bir ortamda dolduran vatandaşların ürünleri, belediye ekiplerince hijyen kuralları çerçevesinde kapılarına kadar teslim ediliyor. Vatandaşlar, evlerine kadar gelen taze sebze, meyve ve bakliyatların ödemelerini de site üzerinden kredi kartı ile ya da kapıda nakit olarak yapabiliyor.

Vatandaşlarına ‘Evde Kalın Biz Size Getiririz’ diyen Aliağa Belediyesi, sebze, meyve ve bakliyat gibi temel gıda maddelerini vatandaşının evine kadar götürmeye devam edecek.