Aliağa Vanlılar Derneği İlk Buluşmasını Gerçekleştirdi

Yaklaşık 4 ay önce kurulan Aliağa Vanlılar Derneği, ilk buluşmasını Aliağa'da düzenlediği geniş katılımlı kahvaltı ile gerçekleştirdi. Van'dan özel olarak getirilen yöresel ürünlerin ikram edildiği, yoğun katılım ile gerçekleş...

Özgürses Gazetesi
01:34 -
Abone ol
Aliağa Vanlılar Derneği  İlk Buluşmasını Gerçekleştirdi

Yaklaşık 4 ay önce kurulan Aliağa Vanlılar Derneği, ilk buluşmasını Aliağa’da düzenlediği geniş katılımlı kahvaltı ile gerçekleştirdi. Van’dan özel olarak getirilen yöresel ürünlerin ikram edildiği, yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlikte çok özel konuklar da hazır bulundu.

Etkinliğe katılanlar arasında Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Aliağa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Serkan Acar, İyi Parti Aliağa Belediye Başkan Adayı Bahadır Gültekin, Saadet Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Mahmut Koç, Bağımsız Aliağa Belediye Başkanı Adayı Ersin Doğan, Yeniden Refah Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Hür Erdem Ünal, Zafer Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Erdinç Tahtalı, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Karadenizliler Derneği Başkanı Mustafa Topçu ve Van Güç Birliği Platformu yönetimi ile 200’den fazla konuk yer aldı.
Kahvaltıyı organize eden Vanlılar Derneği Başkanı Erol Çelik, yaptığı konuşmada Van’ı anlatan bir şiir de okudu. Çelik, Van’ın güzelliklerini ve kendine özgü özelliklerini anlatan şiirinde Van’a selam gönderdi.
Ege Vanlılar Derneği Başkanı Turgut Yaz da yaptığı konuşmada, “Bizi yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize, başkan adaylarına ve parti temsilcilerine teşekkürler ederiz. Yeni kurulmasına rağmen Aliağa’mız da hemşerilerimiz bir araya gelip hasbihal etmeyi özlemişler. Artık ilçemizde de bir temsiliyet ve buluşma noktamız var. Herkese hayırlısı olsun” dedi.
Etkinlik,  sohbet ve Van’a özgü yöresel müzik eşliğinde sona erdi.