İzmir’e gelen depremzede çocukların yüzü gülecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden etkilenen ve İzmir’e gelen çocuklar için kentin beş farklı noktasında oyun alanları ile gezi rotası oluşturdu. 20 Şubat Pazartesi günü ilk gezi durağı ise Karşıyaka Evrensel Çocuk Mü...

Özgürses Gazetesi
03:35 -
Abone ol
İzmir’e gelen depremzede çocukların yüzü gülecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden etkilenen ve İzmir’e gelen çocuklar için kentin beş farklı noktasında oyun alanları ile gezi rotası oluşturdu. 20 Şubat Pazartesi günü ilk gezi durağı ise Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinden İzmir’e gelen çocukların yaralarını sarmak için kolları sıvadı. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı depremzede çocuklara moral vermek için oyun alanları ile gezi rotası oluşturdu. İki hafta sürecek programla çocuklar kentte görmedikleri alanları keşfedecek. 20 Şubat Pazartesi günü 11.00’de Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi’ne gidecek çocuklar, Arkas Sanat Müzesi, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Çiğli Uzay Kampı, Pako ve Tay Park gibi kentin pek çok yerini ziyaret edecek.

Oyun alanlarında uzman ekip olacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Belediyesi ayrıca Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi, Kültürpark Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi, Gürçeşme Çocuk Belediyesi,  Fuar İzmir ve Seferihisar Çocuk Belediyesi olmak üzere şehrin beş farklı noktasında çocuk oyun alanları da oluşturdu. Büyükşehir ekipleri bu alanlarda psikososyal destek ekibi ve çocuk gelişimi uzmanlarıyla çeşitli oyun aktiviteleri, nefes eğitimi egzersizleri, felsefe etkinliği, yaratıcı drama, tiyatro oyunları, yoga, spor aktiviteleri, el becerileri ve sanat faaliyetleri yapacak.
Etkinliklerle ilgili detaylı bilgiye 293 37 79 numaralı telefondan ulaşılabilir.