Deprem bölgesine mobil klinik ve konteyner ameliyathane

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, deprem bölgesine gönderilmek üzere iki mobil yatakhane daha yaptı. Ayrıca bir mobil klinik ile konteyner ameliyathane hazırlandı. Araçlar, deprem bölgesinde sağlık hizmeti veren Eşref...

Özgürses Gazetesi
03:34 -
Abone ol
Deprem bölgesine mobil klinik ve konteyner ameliyathane

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, deprem bölgesine gönderilmek üzere iki mobil yatakhane daha yaptı. Ayrıca bir mobil klinik ile konteyner ameliyathane hazırlandı. Araçlar, deprem bölgesinde sağlık hizmeti veren Eşrefpaşa Belediye Hastanesi ekibinin kullanımına sunulacak.

Türkiye’yi sarsan deprem felaketi sonrasında Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de hizmet koordinasyon merkezleri oluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çadır ve konteyner kurulumundan içme suyu altyapısına, temizlikten sağlık hizmetlerine depremzede yurttaşların ihtiyaç duyduğu her konuda faaliyet yürütüyor. Arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerin geçici konaklaması için daha önce dört körüklü otobüsü mobil yatakhaneye çeviren ve bölgeye gönderen İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Gediz atölyelerinde kendi imkânlarıyla iki mobil yatakhane daha yaptı. Ayrıca bir mobil klinik ile konteyner ameliyathane hazırlandı. Araçların, en hızlı şekilde bölgeye ulaşması sağlanacak.

Ameliyat da yapılabilecek
ESHOT Genel Müdürlüğü Ulaşım Yatırımları Dairesi Başkanlığı Karoser ve Otoboya Şube Müdürü Ersel Çetin, bölgeye gönderilmek üzere üç mobil yatakhane daha hazırladıklarını söyleyerek “Bölgede belediyemize bağlı Eşrefpaşa Belediye Hastanesi’nin hekimleri ve yardımcı sağlık personeli de görev yapıyor. Onlar için iki adet mobil yatakhanenin yanı sıra bir de klinik aracı oluşturduk. Mobil klinikle entegre olacak bir adet konteyner ameliyathane de Eşrefpaşa Belediye Hastanesi tarafından atölyemize gönderildi. Dış cephe boyasını, ayaklarını ve klinik otobüsle bağlantısını sağlayacak mini koridoru burada yaptık. İçine gerekli olan tüm tıbbi araç, gereç ve malzeme yerleştirildi. Depremzede vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” dedi.