CHP ALİAĞA İLÇE BAŞKANI ÖZCAN DURMAZ “KAÇAK DÖKÜMÜN HESABINI VERSİNLER”

19 Ocak 2015
CHP ALİAĞA  İLÇE BAŞKANI ÖZCAN DURMAZ “KAÇAK DÖKÜMÜN HESABINI VERSİNLER”

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz Sosyal Paylaşım ağı Facebook hesabından Güzelhisar Köyüne kaçak olarak dökülen hafriyatın sorumlularının bulunmasını ve en acil şekilde gereğinin yapılmasını yayınladığı mesajla duyurdu.

Yetkililerden bir açıklama gelmemesi üzerine yayımladığı mesajında Başkan Durmaz; şunları ifade etti. İŞTE ÖZCAN DURMAZ’IN  O  FACEBOOK MESAJI:

“DEĞERLİ ALİAĞALI HEMŞERİLERİM;

GÜZELHİSAR KÖYÜNDEN BÜTÜNŞEHİR YASASIYLA ALİAĞA BELEDİYESİNE DEVREDİLEN ARAZİLERE BİNLERCE KAMYON KAÇAK HAFRİYAT DÖKÜMÜ YAPILARAK ARAZİLER MAHVEDİLMİŞTİR. ANCAK NEDENSE BUNU YAPANLAR BULUNAMAMAKTADIR.

Konu 28 Aralık 2014 tarihinde B. Şehir Bel. Başkanımız Sn. Aziz Kocaoğlu’nun köy ziyaretlerine Aliğa Bel. Bşk. Sn Serkan Acar’la birlikte eşlik ettiğimiz sırada Güzelhisar köylülerince çok büyük bir tepkiyle dile getirilmişti ve pasa dökümü o sırada sürmekteydi. O ziyarette Sn Serkan Acar konuyu bilmediğini ama araştırıp, gerekeni yapacağını söylemişti. Bu konuda şimdiye değin ne yapıldığının kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini bir hafta önce face’de belirtmiştim ama belediye yönetiminden bir cevap çıkmadı.

Güzelhisar köyünden birçok yurttaşımız, Aziz başkanının ziyaretinden sonra konu hakkında nasıl bir gelişme olduğunu bana sordukları için olayı yakından izliyorum.

1- Mülkiyeti Aliağa Belediyesine ait olan ve Aliağa Belediye binasına sadece 8 km uzaklıktaki bir araziye binlerce kamyon hafriyatı kimler dökmüştür ve nasıl olmuş da Aliağa Belediyesi bu olaydan haberdar olmamıştır.

2- Aziz başkanla köye yaptığımız ziyaretten sonra pasa dökümü durmuştur. Ancak geçmişte yapılan dökümün sahibi bulunamamış ve suç ortada kalmıştır.

3- Bu konu yoğun şikayete maruz kalmış; Bimer ve B.Şehire yapılan yazılı şikayetler konunun aydınlatılması için Aliağa Belediyesine gönderilmiştir. Ancak bu konuda hala bir işlem yapılmamıştır.

4- Konuyu soruşturmakla görevli olanlar bir an önce işlerini yapmalı ve Güzelhisar köyünün atadan kalan mera ve tarım arazilerine kaçak döküm yapanlar ortaya çıkarılmalıdır.

5- Suçlular hem yasal cezalarını çekmeli hem de döktükleri hafriyatları temizlemeleri sağlanarak verimli araziler kurtarılmalıdır.

Saygı ve sevgilerimle..”

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.