ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN PETKİM’E SON UYARI 

19 Ocak 2015
ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN PETKİM’E SON UYARI 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,  sosyal paylaşım ağı Facebook şahsi hesabından PETKİM yatırımlarından kaynaklı hafriyat işlerinin Aliağa’ya sosyolojik ve fiziksel olarak sıkıntıya soktuğunu belirtti. Yolların eskisinden daha kötü hale geldiğini belirten Acar, gerekli tedbirlerin Cuma gününe kadar alınmaması halinde hafriyat alanından kamyonların dışarıya çıkışını, şehrin  içerisindeki yolları kullanmasını, ve Aliağa içerisindeki herhangi bir noktaya döküm yapmalarını engelleyeceğini belirterek sert bir açıklama yaptı.

SERKAN ACAR’IN FACEBOOK HESABINDAN YAYINLADIĞI MESAJ:

 “Değerli Aliağalılar;

Uzun süredir devam eden ve yaklaşık 2 yıl daha devam edeceği öngörülen Petkim yatırımlarından kaynaklı hafriyat işleri ilçemizi sosyolojik ve fiziksel olarak iyice sıkıntıya sokmaya başlamıştır.

Mazbatamı aldığım günden itibaren gerek Petkim yönetimi gerekse hafriyat taşeronları ile bu problemi çözmek adına defalarca toplantılar yaptık.

En son Sayın Kaymakamımızında çabaları ile Hafriyat kamyonlarının kullanmış olduğu güzergahları Petkim’in asfaltlamasını sağladık.

Bu anlaşmamızda yolların sağlam bir şekilde yapılacağı,teknik şartnamede yazan kurallara uyulacağı ve bozulması durumunda tamir bakımının yapılacağı belirtilmişti.

Yapılan yolların daha 3 ay dolmadan eskisinden daha kötü hale gelmesi ile Petkim’den tekrardan kurallarına uygun olarak yolların yapılmasını rica ettik.

Ama malesef bu kadar iyi niyetli yaklaşımlarımız ve problemin çözümü için çabamız anlaşıldığı üzere tam manası ile gerekli ilgiyi görememiştir.

Şehr-ül emin olarak Aliağanın tüm halkı bana emanettir.

Sizlerde hakkınızın korunması için bana yetki verdiniz.

Bende bugün itibari ile sizlerden almış olduğum ve kanunların bana verdiği yetkiyi kullanarak Petkim Genel Müdürümüze önümüzdeki hafta Cuma gününe kadar süre vererek bu problemin ortadan kaldırılması ile ilgili son sözümüzü söyledim.

Eğer Petkim bu süre içerisinde gerekli tedbirleri almaz ise Cuma günü itibari ile Petkim hafriyat alanından kamyonların dışarıya çıkışını,şehrimizin içerisindeki yolları kullanmasını,Aliağa içerisindeki herhangi bir noktaya döküm yapmalarını engelleyeceğim.

Bu karar Aliağa halkı adına tarafımca alınmış olup,tüm siyasi ve hukuki sorumluluk tarafıma aittir.

Aliağa halkına zarar vermeyen her türlü yatırımın 24 saat yanındayım.

Ben sizlerin içerisinden çıktım ve kimse benim milletime zarar veremeyecektir.

“Az Laf,Çok İş,Selam ve Dua ile…” “

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.