İLKÖĞRETİM HAFTASI ALİAĞA’DA KUTLANDI

İzmir’in Aliağa ilçesinde 2017-2018 yılı ‘İlköğretim Haftası’ düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse’nin Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler Aliağa TOKİ Ortaokulu’nda düzenlenen program ile devam etti.

Özgürses Gazetesi
02:45 -
Abone ol
İLKÖĞRETİM HAFTASI ALİAĞA’DA KUTLANDI

İzmir’in Aliağa ilçesinde 2017-2018 yılı ‘İlköğretim Haftası’ düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse’nin Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler Aliağa TOKİ Ortaokulu’nda düzenlenen program ile devam etti.

Aliağa TOKİ Ortaokulu’nda başlayan programa Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediyesi Başkan Vekili Hilkat Çelik, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul öğrencileri tarafından İlköğretim Haftasının önemini anlatan şiirler okundu.

TOKİ ORTAOKULU MÜDÜRÜ BÜLENT KARAKUŞ: “İLKÖĞRETİM MESELESİ BİR MİLLET İÇİN BAĞIMSIZLIK VE VAR OLMA MESELESİDİR”

Programın açılış konuşmasınıAliağa TOKİ Ortaokulu müdürü Bülent Karakuş yaptı. Öğretmen ve öğrencilere büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Karakuş, “ İlköğretim meselesi; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi vatan, millet, bayrak meselesidir. İlköğretim meselesi bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Bu bilinç ve bu sevgi ile başladığımız eğitim öğretim yılının başarıları da beraberinde getireceğine inanıyorum” dedi.

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OGÜN DERSE: “AMACIMIZ BAĞIMSIZ DÜŞÜNEBİLEN VE SORGULAYAN BİREYLER YETİŞTİREBİLMEKTİR”

Aliağa’da 62 okulda toplam 15 bin 676 öğrencinin ders başı yaptığını belirten Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, “Düşünen, üreten, hayata, ayrıntılara ve problemlere takılmadan yol alabilen nesillere ulaşmak üzere atılacak bu ilk adımda; okullarımızda öğretmenlerimizin rehberliğinin yanında ailenin desteği ve ilgisi ile eğitimde olmazsa olmaz okul-aile-çevre işbirliği sağlanmış olacaktır.Bu üçlü yapıyı ne kadar sağlam tutarsak çocuklarımızı başarıya o kadar kolayulaştırırız.Öğretmen-öğrenci ilişkisinin ve etkileşiminin mutlaka okul-veli, aile-öğrenci ilişkileriyle de desteklenmesi; bu doğrultuda çocuklarımızın okul dışı faaliyetlerine rehberlik edilerek olumsuz tutum, ortam ve alışkanlıklardan uzak tutulması günümüzün en önemli eğitim yaklaşımı olmalıdır.Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir” dedi.

KAYMAKAM BAYRAM YILMAZ’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE, ŞİDDET İÇERİKLİ BİLGİSAYAR OYUNLARINDAN UZAK DURUN

Eğitim öğretim öğretimin çok amaçlı ve çok kapsamlı bir faaliyet olduğunu vurgulayan Kaymakam Bayram Yılmaz ise yaptığı konuşmada okul idarecilerine, öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulundu. Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çocuklarımızın bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe iyi hazırlanmasını istiyoruz. Ancak tüm bu kazanımları çöpe atmaya sebep olacak bir tehlikeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilgisayarda şiddet içerikli oyunlar oynamak çocuklarımızı çok tehlikeli bir sürece sokmaktadır. İnternetteki bu tür oyunlardan uzak durulması tavsiyesinde bulunuyorum. Ayrıca yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarılar diliyorum. Ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnet ile anıyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından TOKİ Ortaokulu öğrencilerinden Emek Şiar Hayite’nin ‘İlköğretim Haftası’, ve Ada Çakmak’ın‘İlköğretim Haftası’ adlı konuşması katılımcılardan büyük alkış aldı. Kutlama programı; İlköğretim öğrencilerinin folklor gösterileri ve protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ile son buldu.