Kaçak işyeri iddialarına Yargıtay noktayı koydu!

Dikili’de önceki dönem CHP'den meclis üyesi ve Dikili Belediye Başkan Aday Adayı olan Gazi Akıncı’nın Bankacılar Sitesi’nde 2009 yılından beri işlettiği bir iş yeri ile ilgili olarak kaçak iddiaları basında yer almıştı. Dikili Belediyesi’nde o dönem meclis üyesi olduğu için Gazi Akıncı'nın iş yerine göz yumulduğu iddia edilmişti.

Özgürses Gazetesi
09:48 -
Abone ol
Kaçak işyeri iddialarına Yargıtay noktayı koydu!

Dikili’de önceki dönem CHP’den meclis üyesi ve Dikili Belediye Başkan Aday Adayı olan Gazi Akıncı’nın Bankacılar Sitesi’nde 2009 yılından beri işlettiği bir iş yeri ile ilgili olarak kaçak iddiaları basında yer almıştı. Dikili Belediyesi’nde o dönem meclis üyesi olduğu için Gazi Akıncı’nın iş yerine göz yumulduğu iddia edilmişti. 2015 yılında basın yer alan iddialarla ilgili olarak Gazi Akıncı’da mahkeme sonucundan sonra konuşacağını ifade etmişti.

Dikili’deki Bankacılar Sitesi’ndeki işyeri ile ilgili olarak da mahkemeden karar çıktı. Yargıtay tarafından verilen kararda iş yerinin kaçak olmadığına hükmedildi. İş yerinin Gazi Akıncı’ya ait olduğu belirtildi.  Mahkeme ile ilgili olarak verilen kararı yorumlayan Gazi Akıncı ise şu ifadeleri kullandı:

“Bazı kararlara hayır dediğimizden dolayı siyasi olarak bazı kararlar alındı. Bazı şeyler zamanın belediye başkanı Mustafa Tosun’un hoşuna gitmedi. Ben hiçbir zaman kimsenin hakkına ve hukukuna girmedim. Kimsenin de benim hakkıma girmesine izin vermem.” dedi.

İŞTE O KARAR: