ERTÜRK, İLK 100’DE YER ALAN ALİAĞALI FİRMALARI KUTLADI

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Üretimden Satışlar” kriterine göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 yılı listesinde yer alan Aliağalı 20 firmayı tebrik etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından, ...

Özgürses Gazetesi
03:12 -
Abone ol
ERTÜRK, İLK 100’DE YER ALAN ALİAĞALI FİRMALARI KUTLADI

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Üretimden Satışlar” kriterine göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 yılı listesinde yer alan Aliağalı 20 firmayı tebrik etti.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından, geleneksel olarak her yıl yayınlanan “Üretimden Satışlar” kriterine göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 yılı listesi açıklandı. 100 büyük firma sıralamasında Aliağa’da faaliyet gösteren STAR Rafineri, Tüpraş ve Petkim geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ilk üçte yer aldı. Elleçlenen yük miktarı bakımından ve limanlara gelen gemi sayısı bakımından Türkiye’nin ikinci yoğun limanına sahip olan, ayrıca 2022 yılında 37,3 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ulaşarak Ege Bölgesi’nin dünyaya açılan kapısı konumunda olan Aliağa, EBSO tarafından bu yıl 41. kez açıklanan üretimden satışlara göre 100 büyük sanayi kuruluşu listesine 20 firma ile girerek büyük bir gurur daha yaşadı. Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, listede yer alan Aliağalı 20 firmayı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

“Bu gururu bizlere yaşatan insanlarımızı tebrik ediyorum”

EBSO’nun ‘2022 Yılı Üretimden Satışlarına Göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırması ile ilgili değerlendirme yapan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, listede yer alan Aliağalı 20 firmayı kutlayarak başarılarının devamını diledi. Ömer Ertürk, “Bu gururu bizlere yaşatan, şehrimizin ticari anlayışını, azmini ve üretkenliğini örnek kılan, ülke ekonomimize büyük katkı sağlayan tüm iş insanlarımızı ve ekip arkadaşlarını yürekten tebrik ediyorum. Küresel ekonomi ve ülke ekonomisinde yaşanan birçok olumsuzlukla mücadele edilen bir süreç yaşıyoruz. Firmalarımızın bu mevcut duruma rağmen gösterdikleri başarı gerçekten takdire şayan. Bu performans bize gösteriyor ki; iş dünyamız, böylesi zorlu bir süreçte de üretme ve istihdam yaratma gayretinde. Gösterilen gayretin daha da güzel sonuçlar doğurması ve ülke ekonomisine yüksek katkı sunabilmesi için reel ekonomi politikaları ve öngörülebilirlik büyük önem arz ediyor. Ekonomik öngörülebilirliğin yükselmesi daha çok yatırım, daha çok istihdam ve bu listelerde yer alabilecek güçte firmalarımızın çoğalması demektir.” dedi.