THK’dan 94. yıl kutlaması!

İzmir ’in Aliağa  İlçesinde Türk Hava Kurumu Aliağa  Şubesi Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. 16 Şubat 1925’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” öngörüsü ile kurulan sivil havacılık teşkilatı olan Türk Hava Kurumu 94.

Özgürses Gazetesi
01:13 -
THK’dan 94. yıl kutlaması!

İzmir ’in Aliağa  İlçesinde Türk Hava Kurumu Aliağa  Şubesi Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi.

16 Şubat 1925’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” öngörüsü ile kurulan sivil havacılık teşkilatı olan Türk Hava Kurumu 94. yaşını Cumhuriyet Meydanına çelenk sunumu törenle kutladı.

Törene  Türk Hava Kurumu  Aliağa şube  yönetim kurulu üyeleriyanı sıra genç kanatlar katıldı. Aliağa Şube Başkanı Sedat Okşar  Atatürk Heykeline Türk Hava Kurumu çelengini koymasının ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Tören de  Kısa bir konuşma yapan başkan  Sedat  Okşar  Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak, askeri, sivil, sportif ve turistlik havacılığın gelişmesi amacıyla kurulan Türk Hava Kurumu’nun 94. yılını kutladıklarını söyledi.

THK’nın 16 Şubat 1925 yılında Atatürk’ün talimatıyla kurulan, Cumhuriyet’in en eski ve köklü kurumlarından biri olduğunu ifade eden Okşar”  Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan Türk Hava Kurumu’nun 94. yılına erişmiş olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Biz Türk Hava Kurumu’na gönül vermiş olanların tek amacı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bu kurumu yaşatmak ve büyütmektir. 2008 yılında başlayan ve bir gönüllülük harekâtı olan 11-22 yaş arası gençlerden oluşan havacılık faaliyetlerini tanıtmak olan genç kanatlarımızın sayısı 5 bini geçmektedir. Ama bunlar yetmemektedir. Tüm gençlerimizi Türk Hava Kurumun açtığı kurslara davet ediyorum “dedi.