Bergama mezbahasına kavuştu

18 Şubat 2017
Bergama mezbahasına kavuştu
İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz ay faaliyeti durdurulan Bergama Mezbahası’nı iyileştirme çalışmalarını çok kısa bir sürede tamamladı ve yeniden bölgenin hizmetine sundu. Şimdi sırada Ödemiş var.
16 Ocak’ta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Bergama Mezbahası, Büyükşehir Belediyesi’nin 1 aydan kısa bir sürede tamamladığı iyileştirme çalışmalarının ardından yeniden hizmete girdi. Bergama ve yakın çevresine hizmet verecek “onay belgesi” olan başka bir mezbaha bulunmaması nedeniyle soruna hızlı bir çözüm arayan giren Büyükşehir Belediyesi, belirlenen eksikleri çok kısa süre içinde tamamladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tesise iki adet hijyen bariyeri kuruldu. Bıçak stelizatörü ve lavabolar alındı ve montajı tamamlanarak kesim kanalına bağlantıları yapıldı. Alet ve ekipmanlar için dezenfeksiyon odaları oluşturuldu. Sakatat odalarında temiz ve kirli alan geçişini engellemek için revizyon yapıldı. Personel için yeni soyunma odası inşa edildi. Son o larak da sevkiyat rampaları düzenlendi.

İzmir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün 14 Şubat günü yaptığı denetimlerin ardından Bergama Mezbahası günlük 30 büyükbaş, 90 küçükbaş kesim kapasiteli olarak “onay belgesi” almaya hak kazandı. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda yeniden kesim yapılmaya başlandı.

AB’ye uyumlu hale getirilecek
Bu arada, 2014 yılından sonra ilçe belediyesinden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Bergama Mezbahası’nın 5996 sayılı yasa gereği Avrupa Birliği standartlarına göre modernize edilmesi için ihale de yapıldı. Önümüzdeki günlerde sonuçlanacak ihale çerçevesinde mezbahadaki teknolojik donanım, hat ve makineler yenilenecek.

Ödemiş Mezbahası’nın modernizasyonu için de ihale sürecini başlatan Büyükşehir Belediyesi, gereken teknolojik donanımı satın alarak mezbahanın yeniden faaliyete geçmesini sağlayacak. a

Eklenme Tarihi:
18 Şubat 2017 Cumartesi
Reklam

Bergama mezbahasına kavuştu Haberine Ait Etiketler

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.