Reklam
Reklam

ALTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ KOSGEB İLE AÇACAK

18 Şubat 2017
ALTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ KOSGEB İLE AÇACAK
Reklam

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, girişimcilere, 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz olmak üzere toplam 150 bin TL KOSGEB desteği sağlayacak, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleyecek.

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, kentte iş kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik 14-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek eğitim için başvurular 20 Şubat-10 Mart tarihleri arasında alınacak. Başvuruların ardından KOSGEB tarafından değerlendirme ve mülakat yapılarak eğitime katılacaklar belirlenecek. 14 Mart’ta başlayacak 32 saatlik eğitim, 17 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Eğitim sonunda başarılı olanlara ‘Başarı Sertifikası’ verilecek.

150 bin TL KOSGEB desteği

Mülakatta, adayların girişim için oluşturdukları iş fikri ve işi gerçekleştirmek için gerekli alt yapıları değerlendirilecek. Yapılacak mülakatlar sonunda belirlenecek 25 kişi eğitime katılmaya hak kazanacak, eğitime katılım ücretsiz olup sertifikaya hak kazanmak için derslere devam zorunluluğu bulunuyor. Başarılı olan kursiyerler program dâhilinde alacakları eğitimin ardından, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in sertifikalarıyla birlikte 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar kredi desteklerinden faydalanmak için başvurabilecek.

Girişimciler için büyük fırsat

Açılacak kursun önemine değinen Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Girişimcilik ekonominin temel taşlarından biri. İlçemize ve ülkemize yeni markaları kazandırmanın, ihracatı geliştirmenin yolu girişimcilikten geçiyor. Kurum olarak girişimciliğin desteklenmesine büyük önem veriyoruz. Zaman zaman da kurum olarak bu tip açtığımız kurslarla girişimcileri destekliyoruz. Bu kursu düzenlemedeki amacımız da, girişimciliğin geliştirilmesini sağlamak ve ilçemizde kendi işini kurmak isteyen girişimcilere imkan sağlamak. Ayrıca, yetenekli, birikimli insanların cesaretle kendi işlerini kurup, istihdam edilmekten istihdam eden noktaya gelmelerini sağlamak. Oldukça önemsediğimiz kursa katılmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

Reklam

ALTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ KOSGEB İLE AÇACAK Haberine Ait Etiketler

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.