ALTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ KOSGEB İLE AÇACAK

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, girişimcilere, 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz olmak üzere toplam 150 bin TL KOSGEB desteği sağlayacak, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleyecek. Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, kentte iş kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik 14-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek eğitim için başvurular 20 Şubat-10 Mart tarihleri arasında alınacak.

Özgürses Gazetesi
03:34 -
ALTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ KOSGEB İLE AÇACAK

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, girişimcilere, 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz olmak üzere toplam 150 bin TL KOSGEB desteği sağlayacak, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenleyecek.

Aliağa Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde, kentte iş kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik 14-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek eğitim için başvurular 20 Şubat-10 Mart tarihleri arasında alınacak. Başvuruların ardından KOSGEB tarafından değerlendirme ve mülakat yapılarak eğitime katılacaklar belirlenecek. 14 Mart’ta başlayacak 32 saatlik eğitim, 17 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Eğitim sonunda başarılı olanlara ‘Başarı Sertifikası’ verilecek.

150 bin TL KOSGEB desteği

Mülakatta, adayların girişim için oluşturdukları iş fikri ve işi gerçekleştirmek için gerekli alt yapıları değerlendirilecek. Yapılacak mülakatlar sonunda belirlenecek 25 kişi eğitime katılmaya hak kazanacak, eğitime katılım ücretsiz olup sertifikaya hak kazanmak için derslere devam zorunluluğu bulunuyor. Başarılı olan kursiyerler program dâhilinde alacakları eğitimin ardından, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in sertifikalarıyla birlikte 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar kredi desteklerinden faydalanmak için başvurabilecek.

Girişimciler için büyük fırsat

Açılacak kursun önemine değinen Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Girişimcilik ekonominin temel taşlarından biri. İlçemize ve ülkemize yeni markaları kazandırmanın, ihracatı geliştirmenin yolu girişimcilikten geçiyor. Kurum olarak girişimciliğin desteklenmesine büyük önem veriyoruz. Zaman zaman da kurum olarak bu tip açtığımız kurslarla girişimcileri destekliyoruz. Bu kursu düzenlemedeki amacımız da, girişimciliğin geliştirilmesini sağlamak ve ilçemizde kendi işini kurmak isteyen girişimcilere imkan sağlamak. Ayrıca, yetenekli, birikimli insanların cesaretle kendi işlerini kurup, istihdam edilmekten istihdam eden noktaya gelmelerini sağlamak. Oldukça önemsediğimiz kursa katılmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz” dedi.