ALİAĞA’DA 16 BİN 500 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

18 Ocak 2019
ALİAĞA’DA 16 BİN 500 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa İlçesi’nde de karne heyecanı yaşandı. 17 Eylül 2018’de başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk kanaat dönemi tamamlandı. İlk dönem için son ders zilinin çalmasıyla birlikte Aliağa genelinde 59 okulda bin 156 öğretmen ve 16 bin 500 öğrenci yarıyıl tatiline başladı.

Karne günü dolayısıyla Fatih İlkokulu’nda karne dağıtım programı düzenlendi. Programa Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, İlçe Milli Eğitim Erdal Bayhan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ALİAĞA KAYMAKAMI ERHAN GÜNAY: “KENDİNİZE OLAN GÜVENİNİZİ DİRİ TUTARAK İYİ BİR TATİL GEÇİRİN”

Yoğun katılımın olduğu program 4’üncü sınıf öğrencilerinin katılımcılar için gerçekleştirdiği flütlü müzik dinletisi ile başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Aliağa Kaymakamı Erhan Günay yaptı, Eğitim ve öğretimde başarının temel sırrının sistemli ve disiplinli çalışmadan geçtiğini belirten Günay, şunları söyledi: “Sağlığınıza dikkat edin ve okuma alışkanlığınızı geliştirin. Okulunuz ve sınıfınız içindeki tutum ve davranışlarınız eğitim ve öğretim süreciniz ile kişisel benliğiniz açısından çok önemlidir. Sıkıntı ve sorunlarınızı ailenizle, öğretmenlerinizle ve okul idaresiyle paylaşarak aşmaya çalışın. Karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı eğitim anlayışımız ve bu anlayış doğrultusunda sizlerin sosyal ortama hazırlanması sürecindeki gayretlerimiz birçok problemin aşılmasında önemli rol oynayacaktır. Sevgili Öğrenciler, notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu dönemi iyi değerlendirin”

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM ERDAL BAYHAN: “KARNE ZEKÂNIN DEĞİL ÇABANIN BELGESİDİR”

Karnenin insani değerlerin ya da zekânın bir göstergesi olmadığını dile getiren Aliağa İlçe Milli Eğitim Erdal Bayhan şöyle konuştu: “Aydınlık yarınlarımızın gülen yüzleri sevgili öğrencilerimiz, bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir”

Öğrencilerin karne heyecanını yaşadığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 15 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.