ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA ORGAN SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) 12 Ekim 2022 Çarşamba günü gerçekleşen Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından yeniden sandık başına giderek 2022-2026 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı, M...

Özgürses Gazetesi
09:18 -
Abone ol
ALİAĞA TİCARET ODASI’NDA ORGAN SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) 12 Ekim 2022 Çarşamba günü gerçekleşen Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından yeniden sandık başına giderek 2022-2026 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı, Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Katip Üyesi, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Birlik Genel Kurul Delegesini belirledi.

‘Ömer Ertürk yeni dönemde de Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı’

Aliağa Ticaret Odası’nı 4 yıl boyunca yönetecek kadro, 15 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleşen seçimler ile belli oldu. Aliağa İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde gerçekleştirilen seçim sonuçlarına göre seçime tek liste olarak giren mevcut başkan Ömer Ertürk yeni dönemde de Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Önümüzdeki günlerde Yönetim Kurulu toplanarak; görev dağılımının gerçekleştirilmesiyle seçim takvimi tamamlanacak.

Aliağa Ticaret Odası’nda 2022-2026 tarihleri arasında görev yapacak yönetim kurulu asil listesi: Ömer Ertürk, Aslan Erol Mete, Burak Öztabak, Emin Gürkan, Himmet Ceyhan, Kemal Erim, Orhan Ulaşzade, Şükrü Saka, Yahya Kemal Aygün.

‘Meclis Başkanlığına Uğur Akyıldız seçildi’

Meclis Başkanlık Divanı seçimin gerçekleştirildiği 2022-2026 dönemi ilk meclis toplantısı, yaşı en büyük üye olan Erol Güngör’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis başkanlığı için tek aday olan mevcut yönetim kurulu başkan yardımcısı Uğur Akyıldız, yeni dönemde Meclis Başkanı oldu. Meclis Başkan Yardımcılığı’na Saruhan Karataş ve Çağdaş Özçelik, Katip Üyeliğe ise Semih Erşan seçildi.

Aliağa Ticaret Odası’nda 2022-2026 tarihleri arasında görev yapacak Meclis Üyeleri listesi: Uğur Akyıldız, Altan Yıldırım, Arif Güven, Aslan Erol Mete, Burak Öztabak, Cesim Çelik, Çağdaş Özçelik, Emin Gürkan, Engin Akarsu, Engin Aksan, Erhan Güngör, Erol Güngör, Evren Yavuz, Halil İbrahim Özer, Hasan Eser, Himmet Ceyhan, Işıl Şahin, İskender Aydın, Kemal Erim, Kerim Taşçı, Mehmet Şengül, Muhammet Coşkun, Naim Polat, Orhan Ulaşzade, Ömer Ertürk, Ömür Öztürk, Rabia Sezen, Ruken Arslan Çukadar, Saruhan Karataş, Savaş Uzun, Semih Erşan, Serdar Dokumacı, Şükrü Saka, Yahya Kemal Aygün.

Disiplin Kurulu Üyeleri: Akın Ceylan, Barış Ünsal, Doğan Er, Ebru Bozkurt, Haydar Karaman, Şenol Dönmez.

Ertürk: Üyelerimiz demokratik bir ortamda iradelerini sandığa yansıttılar

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, “Odamızın organ seçimlerini, üyelerimizin demokratik bir ortamda iradelerini sandığa yansıttıkları, katılım oranının da yüksek olduğu bir seçim ortamında tamamlamış bulunmaktayız.  Öncelikle buraya gelerek oy kullanan tüm üyelerimize çok teşekkür ederim. Huzurlu, Odamıza yakışan bir seçim oldu. Seçim sürecinde görev alan İlçe Seçim Kurulu’na, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ve Oda çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir ortamda seçimin yapılmasında onların payı çok büyük. Bir teşekkür de başarılı ve huzurlu bir ortamda çalışma imkanı yakaladığımız 2018-2022 döneminde meclisimizde ve komitelerimizde görev alan tüm arkadaşlarıma. Yeni dönemimizde 14 Meslek Grubumuzda üyelerimizin teveccühü ile seçilen 34 Meclis Üyemiz ile birlikte toplam 82 Meslek Komitesi Üyemiz Odamızda görev yapacaklar. Bu kapsamda, yeni Meclisimizi oluşturan tüm Meclis ve Meslek Komitesi Üyesi arkadaşlarımı tebrik ederim” dedi.

‘Aliağamızı bir adım daha öne çıkaracak çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz’

Bugünden itibaren tüm enerjilerini ALTO’nun ve Aliağa’nın gelecek hedeflerine ulaşmak için harcayacaklarını dile getiren Ertürk, “Yeni dönemde de beraberliğimizi muhafaza edip, daha da güçlendirerek Aliağamızı bir adım daha öne çıkaracak çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Aliağa Ticaret Odası olarak dün olduğu gibi yine tüm paydaşlarımızla uyumlu bir şekilde ortak akılla Aliağa paydasında çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Önümüzdeki 4 yıllık dönemde Aliağa Ticaret Odası camiası olarak, karşılaşacağımız her zorluğa birlikte çözümler bulacağımıza, şehrimiz ve ülkemiz ekonomisi için artı değer üretmeye devam edeceğimize inancım tam. Bu vesileyle seçim sonuçlarının ülkemize, ilçemize ve üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.