Covid-19 salgınına karşı en başarılı ilçe Aliağa!

İzmir’in Aliağa ilçesinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim yapıldı.İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında kentte gerçekleştirilen denetimler; Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,  Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Aliağa Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ömer Dilik, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, İlçe Tarım Müdürü Levent Yönten’in yanı sıra Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
10:12 -
Abone ol
Covid-19 salgınına karşı en başarılı ilçe Aliağa!

İzmir’in Aliağa ilçesinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim yapıldı.İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında kentte gerçekleştirilen denetimler; Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,  Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Aliağa Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ömer Dilik, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, İlçe Tarım Müdürü Levent Yönten’in yanı sıra Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla gerçekleştirilen eşzamanlı denetimler kapsamında kentte faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve turizm tesisleri denetlendi. Denetimler esnasında Kovid19 salgını önlemlerine karşı Aliağa’nın İzmir’de en başarılı ilçe olduğunu ifade eden Başkan Serkan Acar, “Hepimizin bu başarıda katkısı var. Sanayi kuruluşlarımıza ve turizm tesislerimize özverileri için teşekkür ediyorum.” dedi.  Salgının henüz bitmediğine de dikkat çeken Başkan Acar, tedbirlere daha fazla uyulması gerektiğini ifade etti. Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ise ülke genelinde kovid19 vaka sayılarının artış gösterdiğine dikkat çekerek koronavirüsüne karşı işletmelerden maske, mesafe ve hijyen kurallarında daha hassas olunması gerektiğini vurguladı.