SEVİMLİ KUŞ EMİN ELLERDE

İzmir’in Aliağa ilçesi Yeni Şakran Mahallesi’nde uçamayan halde bulunan kuş, Aliağa Belediyesi Veteriner Kliniği’nde müşahede altına alındı. İzmir’in Aliağa ilçesi Yeni Şakran Mahallesi’nde uçamayan Yalı Çapkını, tedavi altına alındı.

Özgürses Gazetesi
07:33 -
Abone ol
SEVİMLİ KUŞ EMİN ELLERDE

İzmir’in Aliağa ilçesi Yeni Şakran Mahallesi’nde uçamayan halde bulunan kuş, Aliağa Belediyesi Veteriner Kliniği’nde müşahede altına alındı.

İzmir’in Aliağa ilçesi Yeni Şakran Mahallesi’nde uçamayan Yalı Çapkını, tedavi altına alındı. Duyarlı vatandaşların Aliağa Belediyesi Hilal Masa’ya yaptığı ihbar sonucu Aliağa Belediyesi Veteriner Ekipleri harekete geçerek uçamayan kuşu mahalleden aldı. Aliağa Belediyesi Veteriner Kliniği’ne getirilen kuş, muayene edilerek müşahede altına alındı. Kuşun sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Güçlü, “Kuşumuz halk arasında Yalı Çapkını olarak biliniyor. Genellikle deniz, dere ve göl kenarlarında yaşıyor. Küçük böcek ve balıklarla besleniyor.” dedi. Kuşun kanatlarında ve ayaklarında herhangi bir kırık olmadığını belirten Güçlü, “Gıdasız kalmış buna bağlı olarak halsiz kalmış ve hastalanmış. Uçamayacak seviyeye gelmiş. İlk etapta biraz su verdik, antibiyotik tedavisi ve vitamin takviyesi yaptık. Elimizden geleni yapacağız. İyileştikten sonra da doğal yaşamına salacağız.” ifadelerini kullandı.