Reklam
Reklam

CAN DOSTLAR KONTROL ALTINDA  

17 Nisan 2015
CAN DOSTLAR KONTROL ALTINDA   
Reklam

 

Foça ilçesinde son zamanlarda meydana gelen sokak hayvanlarının zehirlendiğini vatandaşlar belediyemize bildirmiştir. Bir canlının canının alınması vahşettir ve yapanları onaylamıyoruz.

 

Foça Belediyesi olarak, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına sahip çıkıp, bünyesinde bulunan veterinerlik birimi, onlarca kedi ve köpeği tedavi ederken, sokak hayvanlarımıza karşı yapılan insanlık dışı uygulamaların yapıldığını duymak acıdır.

 

Foça Belediyesi veterinerlik biriminde; 2014 yılı içerisinde; 389 kedi ve 170 köpek kısırlaştırılmıştır. Öte yandan 352 kedi ve köpeğe klinik tedavi uygulamıştır. Veterinerlik birimi ayrıca 543 kuduz aşısı ve 1404 iç dış parazit ilaçlaması yaparak, sokaklarda yaşamak zorunda kalan can dostlarımızın yanında yer almış ve bundan sonra da yer alacaktır.

Sokaklarda yaşayan can dostlarımıza yaptığımız tedavi ve uygulamalar, onları, insan yaşamına zararsız duruma getirmektedir. Can dostlarımıza yapılan bu çirkin saldırı ve davranışlar onaylanamaz.

 

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, belediye bünyesinde bulunan veterinerlik biriminin sahipsiz hayvanlara her fırsatta sahip çıktığını belirterek, gerekli görülen tüm tedavilerin uygulandığını söyledi. Başkan Demirağ, “Belediye veterinerlik birimi olarak sokakta yaşayan kedi ve köpekleri sokak hayvanlarını koruma kanununa göre kısırlaştırıp, kuduz aşılarını yapıyoruz. Tedaviye ihtiyacı olan hayvanları da tedavi ediyoruz. Aşılarını yaptığımız hayvanları tekrar bulundukları yere, doğal ortamlarına kanun gereği bırakmak zorunda kalıyoruz, onları zehirlemek ve yaşam haklarını almak insanlık dışıdır” dedi.

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.