Azerbaycanlılar Sertel’i destekliyor

  Azerbaycan’da 10 yıla yakın süredir yayın yapan ve ülkenin önde gelen internet haber portallarından biri olan modern.az, İzmir’de yaşayan Azerbaycanlıların CHP İzmir 2.

Özgürses Gazetesi
01:45 -
Abone ol
Azerbaycanlılar Sertel’i destekliyor

 

Azerbaycan’da 10 yıla yakın süredir yayın yapan ve ülkenin önde gelen internet haber portallarından biri olan modern.az, İzmir’de yaşayan Azerbaycanlıların CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel’i desteklediğine dair haber yaptı. Azerbaycan’da yayın yapan çeşitli internet siteleri ve gazeteler de kullanılan haberlerde ülkede bilinen ve sevilen Atila Sertel’in parlamentoya girmesinin önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Türkiye’de yaşayan ve oy kullanma hakkına sahip olan Azerbaycanlıların 7 Haziran’da yapılacak seçimlere aktif olarak katkı koyacaklarının ifade edildiği haberde, İzmir’de yaşayan Azerbaycanlıların Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığını yaptığı dönemde Azerbaycan’a çok sayıda ziyaret gerçekleştiren ve üst düzey temaslarda bulunan Atila Sertel’i destekleyecekleri belirtildi.

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel’in gerek İzmir’de düzenlenen sergi ve panellerle gerekse Azerbaycan’da yapılan uluslararası toplantılara katılımıyla Azeriler tarafından tanınırlığının ve sevilirliğinin yüksek olduğu vurgulanırken, Sertel’in iki ülke arasındaki gazetecilerin ve halkların ilişkilerinin güçlenmesinde önemli katkılar koyduğu ifade edildi.