Reklam
Reklam

Emek ve Demokrasi Platformu terörü lanetledi!

17 Mart 2016
Emek ve Demokrasi Platformu terörü lanetledi!
Reklam

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerince  Ankara’da yaşanan  ve 37 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve 125’inin ise yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını protesto etmek amacıyla Petrol-İş Aliağa Şubesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Aliağa Petrol-İş Sendikası Şube binasının önünde düzenlenen basın açıklamasından önce Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay şunları dile getirdi;

“Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yapılan terör saldırısında hayatını yitiren vatandaşlarımızın acısını yaşarken, 13 Mart akşamı Ankara Güven Park otobüs durakları yakınında bombalı bir araçla yapılan hain terör saldırısı sonucu 37 vatandaşımız hayatını kaybetmiş,122 vatandaşımız yaralanmıştır.

 

Bu alçakça düzenlenen saldırıların altında her kim ya da kimler var ise şunu çok iyi bilmelidir ki,milletimiz hain saldırılara boyun eğmeyecek, birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyecektir.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

Oktay’ın konuşmasının.Sonrasında Disk Genel-İş Sendikası Aliağa Temsilcisi Doğanşah Aydın terör olaylarına ilişkin hazırlanan bildiriyi okudu.

Okunan bildiri şöyle;

Ankara Katliamını Nefretle Kınıyor, Lanetliyoruz…

Ankara‘da yine bir bombalı eylem sonucunda, açıklamalara göre 37 yurttaşımız yaşamlarını kaybetmiş, 100‘den fazla yurttaşımız da yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, bütün yaralılara acil şifalar diliyoruz. Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak bu terör eylemini nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

Saldırının sahiplerine sesleniyoruz; evlerine gitmek için otobüs duraklarında bekleyen insanlarımızı öldürdünüz, ekmek parası peşindeki emekçileri öldürdünüz, yurtlarına dönmeye çalışan gençlerimizi öldürdünüz, üniversiteye giriş sınavı heyecanını yaşayan çocuklarımızı öldürdünüz… Hepimizi vurdunuz, hepimizi öldürdünüz…

Unutmamak gerekiyor, Gezi Parkı Direnişi, 7 Haziran seçimleri ve son olarak 1 Kasım seçimlerinden bu yana Türkiye adeta “katliamlar ülkesi” haline getirilmiştir. Bu sonuncusu, başkent Ankara‘da beş ay içinde gerçekleşen üçüncü katliamdır.

Ülkemizi bu karanlığın ortasına sürükleyen siyasal iktidar, Suriye’nin istikrarsızlaşmasının, iç savaşla parçalanmasının en önde gelen sorumlularından birisi olduğunu unutmamalıdır.

Ülkeyi yönetenlerin, ülke içinde ve Suriye‘de savaş politikalarında ısrar etmesi, ‘Suriye’deki istikrarsızlık bizi vuruyor’ açıklaması, Türkiye‘yi bir savaş alanı olarak görmesi, terörden medet umması, toplumda düşmanlıklar yaratması asla kabul edilemez. Terör nereden, kimden gelirse gelsin terördür benimsenemez.

 

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak Diyoruz ki;

Siyasal iktidar; halkın can güvenliğini sağlayamamaktadır. Yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımız için taziye mesajları yayınlamak, yaralılara şifa dilemek ve basmakalıp demeçlerle bir ülke yönetilemez.

Ölümlerin olmadığı, hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir ülkede yaşamak, bütün yurttaşlarımızın, hepimizin hakkıdır ve bu husus siyasi iktidarların sorumlulukları arasındadır.

Tüm bu nedenlerle İçişleri Bakanı başta olmak üzere halkın güvenliğini sağlayamayan tüm sorumlular istifa etmelidir.

Halkımızı acı, korku ve belirsizlik ile esir alacak, Türkiye‘yi kan gölüne çevirecek tehlikeli gidişata son verilmelidir. Barışın, emeğin, demokrasinin sesi yükseltilmelidir. Emek ve demokrasiden yana olanlar bu gidişe son verecek duyarlılık ve birlikte mücadele iradesini göstermelidir.

Terörün hedef aldığı birlikte kardeşçe yaşama anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Barış içinde ortak yaşam anlayışımızdan taviz vermeyeceğiz. Emek, barış, demokrasi, laiklik düşmanlarına karşı mücadeleye kararlılıkla devam etme ısrarımızı inatla sürdüreceğiz.

Hepimiz Vurulduk Hepimiz Öldük ALÇAKÇA SALDIRIYI KINIYORUZ..

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu

Okunan bildirinin ardından hayatını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.