GEMİSANDER’DEN 18 MART MESAJI 

17 Mart 2015
GEMİSANDER’DEN 18 MART MESAJI 
Türkiye Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Adem Şimşek, 18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi’nin tarihe altın harflerle yazılan bir destan olduğunu belirtti.
Tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen var olma mücadelesi olan Çanakkale Savaşının sadece Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Başkan Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale Savaşı Türk İslam coğrafyasına itilaf devletleri tarafından yapılan bir haçlı çıkarmasıdır. Dolayısıyla Çanakkale Savaşı yedi düvelin vatanımıza karşı birleşmesidir. Ancak modern silahlarla donanımlı ve cihanın en güçlü ordularıyla vatanımıza saldıran itilaf devletlerinin hesaba katmadıkları tek bir şey vardır. Başta İngilizler olmak üzere boğazları zorlayarak geçebileceklerine inanan düşman kuvvetleri, yüce Türk milletinin bitmek tükenmek bilmeyen mücadele azmini,  cesaretini ve engin vatan sevgisini hesap edememiştir.18 Mart 1915 günü;  dünyanın en güçlü ordularına karşı yokluk içinde ve yiyecek bir lokma ekmek dahi bulamadan kahramanca omuz omuza savaşan milletimizin, gerek askeri,  gerekse ekonomi noktasında kıyas dahi edilemeyecek seviyede fazla olan itilaf devletlerine karşı tek ruh, tek yumruk ve tek beden olduğu bir gündür. Vatanı savunmak için Çanakkale’ye yurdun hemen her bir noktasından gelen Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı, Sünni’si  Alevi’si düşmana karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmiştir.‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyen o eşsiz mücadele bizlerin bugünde birlik içinde olduğumuz taktirde başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığının göstergesidir. Çanakkale Zaferi Haçlı ordularına karşı verilmiş büyük bir mücadelenin, emsalsiz bir direnişin destanıdır. Çanakkale savunması dünya tarihine büyük bir zafer olarak yazılmıştır. Bu anlamda aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz şükran ve saygıyla bir kez daha anıyoruz”
Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.