Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan birim müdürleriyle bir araya geldi

Menemen Belediyesi birim sorumluları ile tanışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmak ve aynı sorunları tekrar yaşamamak adına bu sorunların kaynağına indik. Birlikte istişarelerde bulunup yol haritamızı çizdik” dedi.

Özgürses Gazetesi
12:26 -
Abone ol
Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan birim müdürleriyle bir araya geldi

Menemen Belediyesi birim sorumluları ile tanışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmak ve aynı sorunları tekrar yaşamamak adına bu sorunların kaynağına indik. Birlikte istişarelerde bulunup yol haritamızı çizdik” dedi. Toplantı sırasında Pehlivan’ı arayan ve tebrik eden son Başbakan Binali Yıldırım ise, “Ekip ruhuyla birlikte çalışarak, her şeyi başarabileceğinize yürekten inanıyorum. Menemen için her zaman arkanızdayız” dedi.

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, belediye birim müdür ve amirleri ile tanışma ve durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Menemen’in mevcut durumu, ekonomik ve idari sorunları, sorunların çözüm yöntemleri ve projeler konuşuldu. Toplantı sonrası açıklama yapan Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Bugünlere ne yazık ki çok zor günlerden geçerek geldik. Bu zor günlerden ivedilikle kurtulmak ve Menemenimize aydınlık günler yaşatabilmek adına, Menemen Belediyesi birim müdür ve amirlerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmak ve aynı sorunları tekrar yaşamamak adına bu sorunların kaynağına indik. Sorunlar ve çözümleri noktasında birlikte istişarelerde bulunup, yol haritamızı çizdik. Şeffaf, dürüst ve Türkiye’de adından söz ettiren AK Belediyecilik hizmet düsturuyla, güzel ilçemizi, el birliğiyle ve başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve hükümetimizin de desteğiyle, layık olduğu yerlere çıkarmayı kendimize misyon edindik” dedi.

Son Başbakan Binali Yıldırım: “Başaracağınıza inanıyorum”

Toplantı sırasında tebrik için telefonla arayan son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ı kutladı ve başarılar diledi. Yıldırım, “Ekip ruhuyla, birlikte çalışarak her şeyi başarabileceğinize yürekten inanıyorum. Bu noktada, tüm zorluklara rağmen halkımıza hizmet için büyük bir çaba sarf edeceğinizden eminim. Bu doğrultuda AK Parti belediyecilik hizmet anlayışı ile Menemen 2024’e çok daha güçlü bir şekilde girecektir” diye konuştu.

“Menemen için her zaman arkanızdayız”

İzmir’e yapılan ve yapılacak olan her projenin İzmir’in marka değerini arttıracağından söz eden Binali Yıldırım, “Yağacağınız her güzel hizmet İzmirimizin değerine değer katacaktır. Esasen son 15 yılda İzmir’e yaptıklarımız ortadadır. Çevreyolu, Çandarlı Otoyolu, İzmir Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu, Sabuncubeli Tüneli, İzmir-Ankara bölünmüş yolu, Konak Tüneli gibi daha birçok proje var. Dolayısıyla İzmir’e yapılacak her hizmet, İzmir’in marka değerini arttıracaktır. İzmir’in merkezini kuzeye, Bakırçay’a bağlayan geçiş noktasında yer alan önemli ilçemiz Menemen konusunda sizlere önemli görevler ve sorumluluklar düşüyor. Şüphesiz, destek konusunda, imkanlar içerisinde, hatta imkanları zorlayarak gereken neyse o yapılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Siz yeter ki teşebbüs edin, gayret edin ve mücadele edin, biz her zaman arkanızdayız. Zaten ben İzmir Milletvekiliyim. İzmir’e olan bir sorumluluğum var. Bunun gereğini yapmak durumundayım ama onların ötesinde de gerek yılların getirdiği tecrübemle, gerekse Ankara’da olabilecek her türlü projelerinizde sadece ben değil milletvekili arkadaşlarım, Bakanımız Bekir Bey sizlerin yanında olacaktır” açıklamasını yaptı. Başkan Vekili Aydın Pehlivan da, söz konusu görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, seçildiği ilk günden bu yana devletin tüm kademelerinden görmüş olduğu büyük destekten dolayı, son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

Birim sorumlularından Pehlivan’a teşekkür

Belediye birim sorumluları ile yapılan 6 saatlik toplantıda katılımcılar; kendilerinin uzunca bir süredir Menemen Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışmalarına rağmen, böyle bir yaklaşım görmediklerini, ilk defa belediye başkanı ile bu kadar vakit geçirdiklerini ve toplantıdan duydukları memnuniyeti belirttiler. Bunun üzerine Aydın Pehlivan, bu tür toplantıların, sunulan hizmetin kalitesini arttırmak için süreklilik arz edeceğini söyleyerek toplantıya son verdi.