Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Aliağa’nın Her Yerinde

Aliağa Belediyesi kent genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Aliağa’da yeşil alanları ve parkları ile görsel olarak zengin bir kent yapmak için ilçe genelinde çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte ki parklarda ve yeşil alanlarda bakım onarım, ağaç budama ve çiçek dikimi gerçekleştiriyor.

Özgürses Gazetesi
04:44 -
Abone ol
Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Aliağa’nın Her Yerinde

Aliağa Belediyesi kent genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Aliağa’da yeşil alanları ve parkları ile görsel olarak zengin bir kent yapmak için ilçe genelinde çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte ki parklarda ve yeşil alanlarda bakım onarım, ağaç budama ve çiçek dikimi gerçekleştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca Kovid-19 pandemisi nedeniyle Aliağa’da ortak yaşam alanlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor.

Kentte devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Adil Çağlar, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak iki tane ihaleye çıktığımız proje bulunmakta. Hayvan Barınağı ve Güzelhisar Sosyal Tesisleri projeleri.  Hayvan Barınağı projemizin yüzde 80’i tamamlanmış durumda. Güzelhisar Sosyal Tesisleri projemizin ise yüzde 70’i  tamamlanmış durumda. Müdürlüğümüzün 12 ay boyunca aktif olarak sahada çalışan dört ekibi bulunuyor. Mahallelerimizde bu ekiplerimiz bakım ve onarım yapıyor. Kentimizde mevsimsel çiçek dikimleri gerçekleştiriyor. Mahallelerde bulunan oyun grupları, spor aletlerinin rutin bakımlarını yapıyor. Sulama ve tesisat ekibimiz daha çok yaz aylarında aktif oluyor, kış aylarında ise eskiyen tesisatları yeniliyor, bakımlarını yapıyor. Şu anda da Çıtak yolu üzerinde bulunan 600 nar ağacının sulama sistemlerini yapıyorlar. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde dezenfekte ekibimiz aktif olarak insanların toplu bulunduğu yerlerde özellikle metro, dolmuş, taksi durakları, resmi kurumlar ve Kovid-19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın yaşamış oldukları apartmanların ortak kullanım alanları dezenfekte ediyor.” şeklinde konuştu.