FOÇA PLAJLARI MAVİ BAYRAKLARINI ALDI

İzmir’in turistik ilçesi Foça’da iki plaj 2023 yılı için mavi bayraklarını aldı. Diğer tesislerin de prosedür gereklerini tamamlamasını müteakip önümüzdeki günlerde mavi bayraklarıını alacağı bildirildi. Mavi ve serin deniziy...

Özgürses Gazetesi
09:36 -
Abone ol
FOÇA PLAJLARI MAVİ BAYRAKLARINI ALDI

İzmir’in turistik ilçesi Foça’da iki plaj 2023 yılı için mavi bayraklarını aldı. Diğer tesislerin de prosedür gereklerini tamamlamasını müteakip önümüzdeki günlerde mavi bayraklarıını alacağı bildirildi.

Mavi ve serin deniziyle ünlü Foça’da MW Phokaia Resort Beach ve Hanedan Tatil Köyü plajları 2023 yılı  için Mavi Bayrak’lı tesis olarak tescil edildi. Mavi Bayrak’lar TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatör yardımcısı Yetkin Kaarabinalı tarafından tesis yetkililerine teslim edilerek gönderlere çekildi.

Mavi Bayrak sadece deniz suyunun temizliği için verilmiyor. İşletmelerden bir dizi kriteri yerine getirmeleri talep ediyor. Bu kriterleri yerine getiren tesislerin yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği açısından yüksek standartları yakalayan, yüzülebilir alanları kapsadığı kabul ediliyor ve TÜRÇEV  tarafından belgeleniyor.  Mavi Bayrak tescili bir yıllık süre için yapılıyor. Tesisin tüm kriterleri karşılayıp karşılamadığı her yıl sezon öncesi detaylı olarak denetleniyor.

HERKESİ FOÇAYA BEKLİYORUZ

Foça’da plajlarının 20 yılı aşkın bir süredir aralıksız mavi bayrak aldığını belirten Hanedan Tatil Köyü İşletmecisi Halit Güler vatandaşları temiz ve güvenli bir deniz keyfi için Foça’ya beklediklerini söyledi. Halit Güler; “Yaklaşık 20 yıldır mavi bayraklı bir tesisiz.  Kuzey Ege’nin en güzel denizine sahibiz. Hem hizmet kalitemizle, hemde temiz ve güzel denizimizle konuklarımızı en iyi şekilde ağırlıyoruz.  Herkesi Foça’ya bekliyoruz” dedi.

Pandemi öncesi 9 mavi bayraklı plaja sahip Foça’da diğer tesislerin prosedür gereklerini tamamlamasını müteakip önümüzdeki günlerde mavi bayraklarıını alacağı öğrenildi.