Ali Engin Karşıyaka’da vekiller gibi…  

Uzun süredir başarıyla yürütmekte olduğu CHP İzmir İl Başkanlığı görevinden, CHP İzmir 2.Bölge Milletvekili aday adayı olabilmek için ayrılan Ali Engin, 29 Martta yapılacak ön seçim öncesi her gittiği yerde "vekiller gibi" karşılanıyor.

Özgürses Gazetesi
11:56 -
Abone ol
Ali Engin Karşıyaka’da vekiller gibi…   

Uzun süredir başarıyla yürütmekte olduğu CHP İzmir İl Başkanlığı görevinden, CHP İzmir 2.Bölge Milletvekili aday adayı olabilmek için ayrılan Ali Engin, 29 Martta yapılacak ön seçim öncesi her gittiği yerde “vekiller gibi” karşılanıyor.

 

Kendisinin tabiri ile “hizmet için önce çalışmak lazım” parolasıyla kampanyasını yürüttüğü 2. Bölgede en güçlü aday olan Ali Engin, Karşıyakalı CHP’lilerle Ziya Gökalp Kültür Merkezinde bir araya gelerek partisinin nasıl iktidar olacağını anlattı.

 

 “İktidar için CHP”

Kendisine destek için Ziya Gökalp Kültür Merkezine akın eden partililere seslenen Ali Engin, konuşmasının büyük bölümünde “Türkiye’nin kurtuluşu için tek yol CHP” mesajı verdi. Uzun bir aradan sonra CHP’nin milletvekillerini üyeleriyle seçeceğine işaret eden Engin, “Demokrasi adına unutulmaz bir seçim olacaktır” dedi. Kendisi için çok önemli olan ve her platformda savunduğu ön seçimin uzun bir CHP iktidarı olması için üyelere önemli mesajlar verdi. Ali Engin, “Partimizin almış olduğu bu karar hepimizde büyük bir mutluluk yaratmıştır. Ben seçilirim veya seçilmem, fakat sizlere tek söyleyebileceğim, partisi için emek harcamış, örgütü ve tabanı çok iyi bilen, evinde ofisinde değil sokaklarda çözüm arayan, en önemlisi İzmir’i bilen, İzmir’de yaşayan adayları milletvekili yapın” dedi.

Ali Engin, üyelerin ve partiye gönül veren milyonların ön seçimde CHP’nin vekillerini değil, Türkiye’nin yeni bakanlarını, başkanlarını seçeceğini belirterek, tek şartın partiye emek vermiş adaylarla oluşturulmuş bir CHP kadrosu olması gerektiğini savundu.

 

“İzmir özgürlükler şehri”

İzmir’in her alanda birçok ilimizden önde olduğunu vurgulayan Ali Engin, “Bunlar içerisinde en önemlisi özgürlüktür” ifadesini kullandı. İzmir’de yaşayan vatandaşların dinlerini, düşüncelerini rahatça yaşayabildiğini söyleyen Engin, CHP’nin projesi “Türkiye’yi İzmir gibi yapmak olacaktır” dedi. Kendisini dinlemeye gelenlere “dostlarım” diyen Ali Engin, İzmir’de yaşamaktan dolayı gurur duyduğunu da söyledi.

CHP’nin oylarını en çok İzmir’de yükselttiğini hatırlatan Engin, verilen mücadele için bütün İzmirlilere teşekkür etti ve “Mücadeleye devam” dedi.

 

 

 

“Halk iradesine saygı duyan partiyiz”

Demokrasiyi savunan bir parti olduklarını,  bunun için de demokrasiye ve halk iradesine saygı duydukları söyleyen Ali Engin, “Parti olarak bir adaletsizlik en önemlisi eşitsizlik varsa CHP olarak buna dur demekten başka çaremiz yoktur” ifadelerine yer verdi.

AKP’nin 12 yıllık iktidarında Türkiye’yi kaosa sürüklemekten başka bir şey yapmadığını hatırlatan Ali Engin, Türkiye’nin çarpık ekonomisini eleştirdi. AKP hükümeti sayesinde zengin ile fakir arasındaki uçurumun günden günde büyüdüğünü söyleyen Ali Engin,  hiçbir yatırım yapmadan milyoner olan insanların 12 yıllık AKP iktidarının ürünü olduğunu belirtti.   

 

“İlk ödevimiz taşeron belası”

Konuşmasının devamında Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a Karşıyaka’ya yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ali Engin, AKP’nin her sene oyaladığı taşeron konusuna değindi. Engin, “ İktidar olduğumuzda parti olarak birçok ödevimiz olacak. Fakat bizim için en önemlisi taşeron belasından Türkiye’yi kurtarmak olacaktır” dedi.  Ülkenin kanayan yaralarından biri olan taşeron konusunu parti olarak çözüme ulaştıracaklarını söyledi.

 

Ali Engin büyük ilgi gördüğü toplantı sonunda partililerle bol bol sohbet ederken, “İktidar olmak için birlikte daha çok çalışmalıyız” mesajları verdi.

Engin toplantının ardından seçim ofisine geçerek burada özel temaslarda bulundu.