İzmir’de Roman buluşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Roman Buluşması'na katıldı. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'nin, adaletin, hakkın mücadelesini verdiklerini söyleye...

Özgürses Gazetesi
09:38 -
Abone ol
İzmir’de Roman buluşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Roman Buluşması’na katıldı. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’nin, adaletin, hakkın mücadelesini verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Adalet ve hak talebinde bulunan herkesin yanında olmaya devam edeceğim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Roman Buluşması’nda yurttaşlara seslendi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin önündeki buluşmada konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ülkede yaşayan herkesin hakkını savunacaklarını söyledi. Haklar konusunda herkesin eşit olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Hak istemezseniz kimse size hakkınızı vermez. Hak istemek, adaleti istemek aynı zamanda mücadele etmek demektir. Aynı zamanda hak talebini yerine getirenlerin yanında durmak demektir. Güzel bir toplantı yapıyoruz, belki Türkiye’de ilk kez böyle güzel bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Belediye başkanlarımız burada. 58 belediye başkanımız 58 farklı bölgeden roman kardeşlerimizi getirdi” dedi.

“CHP her kesimin sorunlarına çözüm üretiyor”
Romanların haklarının uzun süre görmezden gelindiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet ve hak talebinde bulunan herkesin yanında oldum, yanında olmaya da devam edeceğim. Endişe etmeyin. Kimsenin inancı, kimliği, yaşam tarzı ayrımcılık nedeni olmamalıdır. Herkesin kimliğine, yaşam tarzına ve inancına saygı göstermek bütün siyasetçilerin ortak görevi olmak zorunda. Hepinize saygı duyuyorum ve sizden bir şey istiyorum. Sandığa gidince CHP’den yana tavır bekliyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir roman milletvekilini CHP meclise götürdü. Bu ne demektir? CHP toplumun her kesiminin sorunlarına çözüm üreten bir parti demektir” diye konuştu.

“Adaleti getirme kavgası veriyoruz”
Kemal Kılıçdaroğlu herkesin CHP’ye sahip çıkmasını isteyerek şunları söyledi: “Bu nedenle CHP’ye benim sahip çıktığım gibi en az siz de o kadar sahip çıkmak zorundasınız. Sandığa gidince altı okun altına mühür basmanızı istiyorum. Mahkûm ailelerinin sorunlarını da biliyorum. Hiç endişe etmeyin. Haksız yere tutuklananları da biliyorum. Haksız yere gözaltına alınanları da biliyorum. Bu ülkede adaletin olmadığını da biliyorum. Unutmayın; Bay Kemal’in kavgası Türkiye Cumhuriyeti devletine adaleti getirme kavgasıdır. Adaleti getirmek için sizden destek istiyorum. Desteğinizi esirgemezseniz Türkiye’nin her karış toprağına adaleti getireceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz.”

“Birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım”
Kılıçdaroğlu, hayata geçirmek istedikleri aile destekleri sigortası ile her aileye ve kişiye asgari bir gelir güvencesi getirmek istediklerini söyledi. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye için mücadele verdiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Bizim mücadelemiz, hak mücadelesidir. Adalet mücadelesidir, alın teri mücadelesidir. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye mücadelesidir. Beslenme çantalarına yiyecek koyamayan annenin yaşadıklarını biliyoruz. Birlikte yürüyelim ve birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım. Tüm taleplerinizi yerine getirmek için ben ve arkadaşlarım mecliste gerekli çalışmaları yapacağız.”

“Hukukun ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise başka bir Türkiye kurmanın mümkün olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “Çok az kaldı, bunu kuracağız. Genel Başkanımızın liderliğinde, bambaşka bir Türkiye’yi kuracağız. Birbirimizle güler yüzle kucaklaşacağımız bir Türkiye’yi, çocuklarımızın yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi, hukuk ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız” diye konuştu.