TÜRK KIZILAYI’NDAN ‘KAN STOKLARIMIZ KRİTİK SEVİYEDE’ ÇAĞRISI

Türk Kızılay’ı soğuk havanın bölgemizi etkisi altına alması nedeniyle kan stoklarının giderek azaldığı çağrısında bulunarak, Aliağalıları kan bağışı yapmaya davet etti. Kış mevsimi ile birlikte mevsim normallerinin üzerine çıkan yağışlar ve soğuk hava Türk Kızılayı’nın kan stoklarının azalmasına neden oldu.

Özgürses Gazetesi
06:00 -
TÜRK KIZILAYI’NDAN ‘KAN STOKLARIMIZ KRİTİK SEVİYEDE’ ÇAĞRISI

Türk Kızılay’ı soğuk havanın bölgemizi etkisi altına alması nedeniyle kan stoklarının giderek azaldığı çağrısında bulunarak, Aliağalıları kan bağışı yapmaya davet etti.

Kış mevsimi ile birlikte mevsim normallerinin üzerine çıkan yağışlar ve soğuk hava Türk Kızılayı’nın kan stoklarının azalmasına neden oldu. Azalan kan stokları nedeniyle Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürlüğü, kış aylarında olunması nedeniyle ile soğuk havanın bölgemizi etkisi altına alması kan bağışlarındaki stok seviyeyi kritik hale getirmiştir. Kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin yaşanmaması ve toplumumuzda kan bağışı hakkında bilinç oluşturulmalı çağrısında bulundu.