1.KINIK HASAT FESTİVALİNDE MUHTEŞEM FİNAL

İzmir'in Kınık ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Hasat festivali muhteşem bir konser ile sona erdi. Konsere Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Miletvekili Hamza Dağ, Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık eski Kaymakamı Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Kınık Belediye Başkanı Ak Partili  Sadık Doğruer,  Ak Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, Ak parti Bergama, Dikili, Aliağa ilçe başkanları katıldı.

Özgürses Gazetesi
10:06 -
Abone ol
1.KINIK HASAT FESTİVALİNDE MUHTEŞEM FİNAL

İzmir’in Kınık ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Hasat festivali muhteşem bir konser ile sona erdi. Konsere Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Miletvekili Hamza Dağ, Ak Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık eski Kaymakamı Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Kınık Belediye Başkanı Ak Partili  Sadık Doğruer,  Ak Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, Ak parti Bergama, Dikili, Aliağa ilçe başkanları katıldı.

Konser öncesi Kınık Belediyesi ile Kınık Çiftçi Malları Koruma Meclisi işbirliğiyle yapılan Tarımsal Destek amaçlı protokolün belge töreni yapıldı. İmzalanan protokol ile Kınık Belediye Başkanlığı Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanlığına çeşitli tarımsal  makinaları alıp çiftçilerin kullanımlarına sundu. Bu törenin ardından Teog sınavları ile ilçede bulunan Ortaokul ve Lise birincilerine küçük altın ile Festivalin sponsarları olan Sultan Gıda Sanayi ile Polyak Madenciliğe teşekkür Plakatleri İzmir, Miletvekili Hamza Dağ,Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer,Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer tarafından verildi. Törende konuşma yapan Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer şunları söyledi: “Bu gün ilk kez düzenlediğimiz festivalin 5. ve son günü yine coşkuyla bu meydanı doldurdunuz bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum, tüm çiftçilerimizin hasatlarının bereketli olmasını diliyorum. Çiftçi ve tarım memleketiyiz çiftçilik yaparak çok yoruldunuz, böyle bir eğlenceye hakkınız var. O yüzden hasat festivali düzenledik. Katılıma göre inşallah bu festival devam edecek. Hepinize sağlıklı, mutlu günlerde buluşmak üzere iyi eğlenceler diliyorum” dedi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Miletvekili Hamza Dağ yaptığı konuşmada ‘Bu güzel akşamda bu meydanda hepinizi  sevgiyle,saygıyla muhabbetle coşkuyla muhabbetle selamlıyorum. Milletvekili olduğum 2011 yılından bu yana sizin bir vekiliniz olarak üzerimde her zaman hakkınız ve hukukunuzun olduğunu düşündüm ve bu güne kadarda elimden geldiği kadar bu 6 yıllık sürede milletvekili olarak bu bölgeye hizmet etmeye çalıştık . 4 aydan bu yana da Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla  elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kınık’ta 1. Hasat Şenliğini düzenliyoruz.  2011 den 2014’den ayrı bir dönem 2014’ten sonra apayrı bir dönem dönem görüyoruz. Daha önceden Kınık’a geldiğimizde biraz daha matemli bir Kınık varken şimdi ayağa kalkmış bir Kınık var. Toki’siyle,Doğalgazıyla,Hastanesiyle şu güzel parkıyla ayağa kalkmış şahlanmış yoluna devam eden bir Kınık var. Yolun açık Kınık! Hep beraber devam. Kınık hep birlikte devam edeceğiz. Her ilçenin bir kurtuluş günü var. Kınık’ın kurtuluşu ile beraber kurtuluş günüyle birlikte tarım bölgesi olan Dağından ovasından Karaderesinden Örtülü mahallesinden Cumalı mahallesinden ,tarımla iştigal eden köylerimizin bu hasat festivali en güzel şekilde kutlamalarını ve burada da güzel bir şekilde eğlenmelerini niyaz ediyorum. Ben bu faaliyetlerin aynı şekilde devamını talep ediyorum. Hepinize canı gönülden hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.  Rafet El Roman birbirinden güzel şarkılarıyla  yaklaşık 1o bin seyirciye unutulmaz bir gece yaşattı. Rafet El Roman sahne önünde oynayan Dovn Sendorumlu Kemal Can Doğan ile Berkay Yıldırım’ı sahneye çağırıp onlarla birlikte sahnede oynadı. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer konser sonunda Rafet El Roman’a plaket ve Kınık’ta dokunan kilim hediye etti.