BAŞKAN ACAR HAFTA SONUNU ÇALIŞANLARLA VE SAHADA GEÇİRDİ

Hafta sonunu çalışanlara ve saha çalışmalarına ayıran Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Belediyesi Tarımsal Üretim Tesisi’nde çalışanlarla buluştu. Hacı Ömerli Mahallesi’ne de giderek Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün mahallede yürüttüğü çalışmaları inceleyen Başkan Acar, “Aliağa’da güzel örnekler sergileyip ülkemize de rol model olalım.

Özgürses Gazetesi
07:52 -
Abone ol
BAŞKAN ACAR HAFTA SONUNU ÇALIŞANLARLA VE SAHADA GEÇİRDİ

Hafta sonunu çalışanlara ve saha çalışmalarına ayıran Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Belediyesi Tarımsal Üretim Tesisi’nde çalışanlarla buluştu. Hacı Ömerli Mahallesi’ne de giderek Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün mahallede yürüttüğü çalışmaları inceleyen Başkan Acar, “Aliağa’da güzel örnekler sergileyip ülkemize de rol model olalım.” dedi.
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, hafta sonunu çalışanlara ve saha çalışmalarına ayırdı. Başkan Acar, ilk olarak Aliağa’nın Çaltılıdere bölgesinde Aliağa Belediyesi’ne ait 27 bin 200 metrekarelik tarımsal üretim tesisinde Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmasında araştırma ve üretkenlik vurgusu yaptı.
Belediye olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Aliağa Belediyesi Jeotermal AŞ’yi birbirine entegre edip yeni bir sistem kurmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Acar,  “Daha fazla verim alabileceğimiz bir yapı kurma gayreti içindeyiz. Belediye olarak rekabet halinde değiliz. Hep yeni bir şeyler yapalım, öncü olalım diye bir gayretimiz var. Onun için hepinizden beklentim şu; normal, olağan şekilde bakmayın hep yeni şeyler üreterek bakın. Üretken olun. Bizim rekabet ettiğimiz yer biraz daha uluslararası olsun. Yurtdışında bu işler nasıl yapılıyor, nasıl oluyor? Bol bol araştırın. İnşallah, hep birlikte Aliağa’da güzel örnekler sergileyip ülkemize de rol model olalım. Onun için hep farklı anlayışlar getirmeye çalışıyoruz. Alışılagelmişin dışına çıkmaya çalışıyoruz. Temel felsefemiz daha hareketli daha üretken bir yapıya kavuşmak. O nedenle sizlerden istirhamım sürekli kendinizi geliştirin. Mükemmellik dünyada yok. Onun için biz daha iyiye nasıl ulaşırız bunun peşinde olalım.” dedi.
“VAR OLMAK İÇİN ÇALIŞMAK, ÜRETMEK GEREKİYOR”
Dünya genelinde sıklıkla söylenen “Pandemi sonrası hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözünü aktaran Başkan Acar, “Pandemi sonrası nasıl bir tablo ortaya çıkacağını kimse bilmiyor. Aşikar olan bir şey var; o da üreten var olacak. Onun için bizim durma şansımız yok. Gecelerimizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Hep birlikte daha iyisini yapacağız. Çünkü var olmak için çalışmak, üretmek gerekiyor. Her birimizin görevleri var, bir başarı olacaksa bunu hep birlikte kazanacağız. Onun için birbirimizi motive edeceğiz, birbirimize destek olacağız. Diğer ilçelerimize, ülkemize faydalı olmak istiyorsak en güzeli yapmaya çalışalım. Daha iyiye ulaşmaya çalışalım. O nedenle sürekli araştırma yapıp, üretmeye gayret edelim.” şeklinde konuştu.
TESİS TARIMSAL ÜRETİMİN PRATİK OKULU OLACAK
Konuşmasında Aliağa Belediyesi Tarımsal Üretim Tesisi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Acar,  “Bu tesisi kurmamızdaki ana sebep, tarımsal anlamda bilgilerimizi geliştirmek ve öğrendiklerimizi yeni nesillere, çiftçilerimize, insanlarımıza aktarmaktır. Hatta okullardan da çocuklarımız buraya gelsin. Sadece teorik değil pratikte de bu işin nasıl yapıldığını görsün istiyoruz.” diye konuştu.
BAŞKAN ACAR, HACI ÖMERLİ MAHALLESİ’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, çalışanlarla sohbetinin ardından tesiste incelemeler de bulundu. Başkan Acar, tesisteki programının ardından Hacı Ömerli Mahallesi’ne giderek Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün mahallede yürüttüğü çalışmaları inceledi. Mahallede vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Başkan Acar, mahalle sakinleriyle sohbet etti.