Aliağa’da Kurbanlık kesim fiyatları açıklandı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kurban kesim fiyatlarını açıkladı. Kurban kesim fiyatlarının İzmir Kasaplar Odasının girişimiyle, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirle...

Özgürses Gazetesi
09:02 -
Abone ol
Aliağa’da Kurbanlık kesim fiyatları açıklandı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kurban kesim fiyatlarını açıkladı.

Kurban kesim fiyatlarının İzmir Kasaplar Odasının girişimiyle, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiğini söyleyen Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, kurbanlık kesim fiyatlarında geçen seneye göre değişim olduğunu belirtti.

“Büyük Baş 1 500 Küçükbaş 400 Liradan Kesilecek”

Başkan Berk, bayramın birinci günü büyükbaş kurbanlık kesiminin 1500 lira, küçükbaş kurbanlık kesiminin 400 liradan yapılacağını bildirdi.

Berk, bayramın diğer günlerinde ise büyükbaş kurbanlık kesiminin 1250 TL, küçükbaş kurbanlık kesiminin 300 TL olacağını belirten Başkan Berk  Vatandaşların  Belediyenin  kesimhanesinde  kendisi  kesmek istiyorsa Büyükbaş 250 TL , Küçükbaş  100 TL  hayvan kesim yeri tesis ücreti bedeli ödeyeceklerini söyledi.

Vatandaşların merak ettiği kurban kesim fiyatları ile ilgili açıklamada bulunan  Berk “ “Kurban Bayramı yaklaşırken hazırlıklarda başladı. Kendisi kesim yapmayacak olanlar kurbanını sahte kasaplara değil kasap esnafımıza teslim etmeli. Kurbanın kesilmesi ve etlerin parçalara ayrılarak, kıyma çekimi yapılmasının et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren onaylı iş yerleri tarafından yapılması gerekiyor. Kıymalık çekimi için tercih edilen iş yerlerinde bakımsız, paslı makinelerle kıyma çekimi yapılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca vatandaşlarımız  hijyen kurallarına  dikkat etmeli  “dedi.