YENİ DÖNEM, YENİ HEYECAN, YENİ UMUTLAR

15 Nisan 2014
YENİ DÖNEM, YENİ HEYECAN, YENİ UMUTLAR

Büyükşehir’de ilk meclis toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemi ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında toplanan ilk mecliste encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Başkan Kocaoğlu açılış konuşmasında “Bu meclise 10 senedir İzmir’in zararına bir karar gelmedi, bundan sonra da gelmez. Buna hem Başkan hem de grup olarak karşı çıkacağımız bir realitedir. Bundan endişeniz olmasın. Yeni dönemde, uyum içinde bu kent için, kenti ileriye taşımak için hep birlikte taşıyacağız” dedi.
Toplantıda, katılımcı yönetim anlayışının bir gereği olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantılarının www.izmir.bel.tr adresi üzerinden canlı yayımlanmasına karar verildi. Geçtiğimiz dönem Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Grup Başkan Vekilliği görevini üstlenen Yusuf Kenan Çakar, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Daha sonra yapılan oylamada İzmir Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne Osman Ürkmez, Vezir Arslan, Ruhi Akşan, Asker Güneş ve Hacer Serpil Ertuğ, ESHOT Encümeni’ne ise Mehmet Maltepe, İsmail Kandemir ve Erhan Tuncer seçildi. Meclis 1. Başkan Vekili Süleyman Sırrı Aydoğan, 2. Başkan Vekili Hatice Tatlı olarak belirlenirken, Ege Belediyeler Birliği üyeliğine Fahrettin Orandı, Tarihi Kentler Birliği üyeliklerine ise Öğün Ünal, Alev Ağrı ve Raşit Dirim seçildi. Sağlıklı Kentler Birliği üyeliklerine Evren Evrenesoğlu ve Erol Soyuer seçilirken, komisyon üyelikleri ise aşağıdaki gibi belirlendi:

Komisyonlara kimler seçildi?

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:
Süleyman Sırrı Aydoğan, Ali Muzaffer Tunçağ, İrfan Aras, Aydoğan Hepdemirgil, Yeşim Tekoğlu, Bülent Rüzgar, Ali Kökoğuz, Ahsen Özçam, Ayşegül Duran Türker.
ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU:
Hatice Tatlı, Murat Cihan, Even Evrenesoğlu, Yelda Celiloğlu, Belgin İpekoğlu, Özen Kızılırmak, Adnan Yüksel, Ali Taykut, Fikret Çam.
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:
Şükrü Parmaklı, Banu Gençkan, Tuna Türkseven İsfahan Naki, Bengü Sayköse, Nazmi Kalyoncu, Mehmet Türkmen, Fatih Taştan, Gökhan Yılmaz.
EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:
Semra Aksu, Mehmet Ayçil, Mustafa Öztürk, Mehmet Aydoğan, Sıla İlgi Akkaş, Öğün Ünal, Özcan Kamak, Cemalettin Yılız, Halil Güler.
ULAŞIM KOMİSYONU:
İsmail Hakkı Bekiroğlu, Erbay Kara, Hamdullah Akgül, Derviş Engin, Önder Keskin, Talat Özışık, Ünal Özsır, Mesut Demirkaya, İsmail Önal.
HUKUK KOMİSYONU:
Mehmet Ali Büyükkayıkçı, İbrahim Ulaş Polat, İsmail Akıncı, Filiz Sengel, Mehmet Onur Başar Üçkan, Raşit Dirim, Zülküf Koçoğlu, Hakkı Durmaz, Mehmet Nuri Bulut.
ESNAF VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU:
İbrahim Yıldız, Murat Tanol, Erol Güngör, Şerif Sürücü, Oben Sezer, Gazi Akıncı, Çağlar Haspolat, Paşa Çelebi, Mustafa Köse.

ŞİRKETLER KOMİSYONU:
Mehmet Saydam, Kazım Çam, Yüksel Arduç, Mehmet İrfan Akça, Özkan Ünal, Mesut Demirkaya, Kazım Ulaş, İrfan Keskin, Tarık Ekinci.
YEREL GÜNDEM 21 KOMİSYONU:
Sabriye Özdemir, Ali Emrah Karamustafaoğlu, Veli Topal, Mustafa Sevinç, Cem Koç, Mustafa Köse, Göksel Dinçer, Mustafa Alper Güldalı, Ali Gürgen.
SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU:
Latif Büyükdağ, Hayrullah Sorkun, Deniz Aydoğan, Necmettin Uçmaz, Halil Kabasakal, Abdurrahim Nursoy, Özen Kızılırmak, Güler Boler, Mehmet Çıplaklı.
AVRUPA BİRLİĞİ VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU:
Yılmaz Karakoyunlu, Ailla Çallıoğlu, Mehmet Aydoğan, Erol Soyuer, Deniz Yüce, Hakan Kılıç, İsmail Önal, İbrahim Görücüoğlu, Mustafa Alper Güldalı.
KÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU:
Yılmaz Karakoyunlu, Nurcan albayrak, Veli Keskin, Serdar Tunçbay, Haldun Ertok, Hasan Sürözü, Dursun Bülent Tercan, Arif Kuran, Remzi Taktakoğlu.
KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU:
Ahmet Karadağ, Mehmet Şerit, Nezre Köstem, Aybars Yıldırım, Hamdi Süha Barlak, Turan Manduz, Mustafa Durmaz, Bünyamin Demir, Nurhan İnce.
TÜKETİCİYİ KORUMA KOMİSYONU:
Fahrettin Orandı, Hakan Kılıç, Veli Uludağ, Beyhan Türker, Sebahattin Tekeli, Mehmet Çıplaklı, Osman Başterzi, Özgür Erman Çağlar, Ali Cura.
TARIM VE ORMAN KOMİSYONU:
Bülent Çetinkaya, Ali Demirel, Nihat Kaya, Mustafa Güngör, Murat Cihan, Esngül Kaleli, Esat Karacan, Kazım Ulaş, Halil Deveci.
KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ KOMİSYONU:
Hayriye Kaya, Belgin İpekoğlu, Sabruye Özdemir, Pınar Uslu, Yeşim Tekoğlu, Çağlar Haspolat, Güer Boler, Nurhan İnce, Mehmet Ali Özkurt.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.